Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jarosław Kaczyński w Olsztynie i Ostródzie: warto być Polakiem, chcemy budować lepszą przyszłość

Prezes Prawa i Sprawiedliwości kontynuuje objazd nowych okręgów partii. W niedzielę Jarosław Kaczyński  był w Olsztynie i Ostródzie. W sobotę odwiedził Suwałki i Ełk.

Droga do dobrej przyszłości dla Polski jest możliwa. To droga do rozwoju i rozkwitu naszego kraju

– mówił w stolicy regionu Jarosław Kaczyński.

Fot. P. Getka

Próby dominacji sąsiadów Polski
Niemcy i Rosja ciągle dążą do dominacji. Polska przed 2015 r. była państwem zdominowanym, zdominowanym głównie przez Niemcy. Ta zależność była dla nas czymś w najwyższym stopniu szkodliwym”- podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Mieliśmy i mamy do czynienia także z problemami znacznie szerszymi, znacznie większymi jeszcze interesami, interesami międzynarodowymi, interesami odnoszącymi się do tych państw europejskich, które ciągle dążą do dominacji, które nie potrafią się zmienić. Tym państwem są Niemcy, a drugim jest oczywiście Rosja. Tylko ich usytuowanie w Europie, w świecie jest zupełnie inne.

Jarosław Kaczyński dodał, że Rosja, próbowała to przez dłuższy czas robić przy pomocy różnego rodzaju zabiegów o charakterze ekonomicznym, przy pomocy zabiegów o charakterze politycznym, infiltracji poprzez służby specjalne.

Dzisiaj, swoje imperialistyczne zamiary, chęć powrotu do Związku Sowieckiego realizuje już po prostu poprzez siłę zbrojną i to siłę zbrojną działającą w sposób, który można śmiało określić jako zbrodniczy, a w pewnych wypadkach wręcz ludobójczy.

Inny nasz sąsiad jest naszym sojusznikiem w NATO i wspólnie należymy do Unii Europejskiej. Niemniej jego działanie też ma skutki, co prawda nie zbrodnicze, nie takie, jak w wypadku Rosji, ale chodzi w ostatecznym rachunku o to samo, chodzi o dominację – dodał prezes partii rządzącej.

Polska przed 2015 r. była państwem zdominowanym, zdominowanym także w sensie politycznym, zdominowanym głównie właśnie przez Niemcy. Oczywiście można i trzeba przypominać o różnego rodzaju działaniach Tuska i jego kamratów, jeżeli chodzi o Rosję, ale to też była tylko i wyłącznie funkcja relacji z Niemcami. Wtedy Niemcy chciały dobrze z Rosją. Zresztą dalej chcą, chociaż dzisiaj mają dużo, dużo trudniejszą sytuację, wobec tego Tusk szedł także tą drogą, chociaż trzeba mu przyznać, że nie ukrywał, że wie, jaka jest Rosja

Fot. P. Getka

Lepsza przyszłość dla Polski

Chcemy budować dla Polski lepszą przyszłość. Dzisiaj zmagamy się z kryzysem światowym, a jesteśmy w szczególnym miejscu w tym kryzysie – bo obok nas trwa wojna. Polska jest krajem, który bardzo pomaga naszym sąsiadom

Polityk partii rządzącej podkreślał, że jest szansa na powrót do spokojniejszych czasów.

Możemy mieć dobrą przyszłość. Możemy wrócić do spokojniejszych czasów, ale trzeba spełniać jeden warunek. Praktyka rządzenia w Polsce, którą odrzuciliśmy po naszych poprzednikach nie może powrócić i tego się trzymamy.

Nie powiódł się program Mieszkanie Plus
Jarosław Kaczyński zaznaczył, że wiele z obietnic udało się zrealizować.

Wiele z obietnic, które złożyliśmy zostało zrealizowanych, a dużo jeszcze przed nami. Potrafimy przyznać się do błędów, ale prężnie działamy. Mówię szczególnie o systemie mieszkaniowym, który musi się poprawić.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że nie powiódł się program Mieszkanie Plus.

My mamy odwagę o takich rzeczach mówić, po prostu nie udało się. To jest w tej chwili 40 tys. mieszkań łącznie z tymi w budowie, więc dużo, dużo za mało. Nam chodziło o prawdziwy przełom, o to, żeby mieszkania dla zwykłych Polaków stały się czymś dostępnym.

Jak dodał, niektórzy mówią, że mieszkanie to nie towar, tylko prawo. „I my jesteśmy gotowi się do tego przychylić, tylko tego nie trzeba mówić, trzeba stworzyć system w ramach, którego to prawo będzie rzeczywiście wykonywane”

Fot. P. Getka

W Olsztynie prezes Kaczyński powiedział, że jego partii udało się zrobić coś bardzo ważnego dla przyszłości narodu i praw obywatelskich w Polsce. Dodał, że realizacja zdecydowanej większości obietnic nie wszystkim się podobała, dlatego jego ugrupowanie polityczne spotyka się ze zdecydowaną krytyką ze strony opozycji.

Uczyniliśmy dla przyszłości naszego narodu bardzo wiele, ale jednocześnie naraziliśmy się czymś co jest zagrożeniem dla interesów naszych przeciwników. Podjęli oni walkę opartą o kłamstwo szkodząc Polsce i obywatelom.

Fot. P. Getka

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział podczas spotkania z mieszkańcami Olsztyna, że w trudnej sytuacji międzynarodowej Polska mocno wspiera Ukrainę. Mówił, że samodzielnie przekazujemy Kijowowi pomoc, a także pośredniczymy w dostarczaniu pomocy zewnętrznej.

Umocnienie i rozbudowa IPN
Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość będzie dalej rządziło, to Instytut Pamięci Narodowej nadal będzie umacniany, rozbudowywany, bo Polakom prawdziwa wiedza o przeszłości i teraźniejszości jest potrzebna – powiedział Jarosław Kaczyński.

IPN, dlatego tak straszliwie boli opozycję i planuje go zlikwidować, ponieważ uważa, że społeczeństwo powinno być ciemne, powinno nie znać własnej historii, powinno nie być dopuszczane do różnego rodzaju informacji. Oni czasem, nawet mówią o tym wprost: jak można mówić o prawdziwych życiorysach czy powiązaniach różnych polityków – zarówno tych obecnie funkcjonujących, jak tych w nieodległej przeszłości

Fot. P. Getka

Wizyta w Ostródzie

Jestem przekonany, że jeśli tylko przed wyborami sondaże będą wskazywały, choćby na możliwość naszego zwycięstwa, to zaczną się awantury – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami Ostródy.

Jestem przekonany, że jeśli tylko przed wyborami sondaże będą wskazywały (…) choćby na możliwość naszego zwycięstwa, to zaczną się awantury” – powiedział Kaczyński. Jego zdaniem „szczególnie w dniu wyborów będą awantury, żeby w razie czego pokazać, jak my wygramy, że te wybory to była w gruncie rzeczy jedna wielka awantura.

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Ostródzie (6 listopada 2022 r.). Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Nie trzeba urządzić awantur w 28 tysiącach czy 30 tysiącach miejsc, bo jest 28 tysięcy Obwodowych Komisji Wyborczych, wystarczy zrobić to w kilkuset miejscach, a może nawet w kilkudziesięciu, tak żeby w każdym okręgu wyborczym ze dwie takie awantury były, pokazać to w mediach i pokazać to na świecie, i będzie wtedy takie przeświadczenie na świecie. A my będziemy długo tłumaczyć, co to były za wybory, to były jakieś awantury, jakieś bojówki. Będą swoje własne wyczyny przypisywać nam.

– dodał Jarosław Kaczyński

Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Podczas wizyty w Ostródzie prezes partii rządzącej podkreślił prężnie rozwijającą się za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości gospodarkę.

 

Prezes PiS w Ełku: narodu bez godności i honoru nikt nie szanuje

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy / Ł.Sadlak za PAP

Więcej w Olsztyn, PiS, Ostróda, Prawo i Sprawiedliwość, Jarosław Kaczyński
Politycy o wizycie prezesa PiS w Ełku. Dziś odwiedzi kolejne miasta regionu

 Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił w Ełku o wysokim bezrobociu w województwie warmińsko-mazurskim. Jarosław Kaczyński spotkał się z sympatykami i lokalnymi politykami partii. Obecni na spotkaniu...

Zamknij
RadioOlsztynTV