Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś nie zapadnie wyrok w procesie dwóch pedofilów

Temida

Wbrew zapowiedziom, nie będzie dziś wyroku w procesie dwóch pedofilów, który toczy się przed sądem w Nowym Mieście Lubawskim.

Jak podała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Elblągu, któremu podlega nowomiejski sąd, pojawiły się nowe okoliczności w tej sprawie.

Sprawa wyszła na jaw latem zeszłego roku. Wówczas jedna z matek, zaniepokojona korespondencją internetową syna, podała się za niego. Wynikiem była rozmowa, która stała się pierwszym z dowodów obciążających oskarżonych. Po policyjnej akcji nowomieszczanin Tomasz K., znany z promocji kajakarstwa w regionie oraz pochodzący z powiatu tarnowskiego Mateusz L. zostali aresztowani.

Proces ruszył 7 października. Oskarżeni mają postawionych kilkanaście zarzutów m.in. obcowania płciowego z osobami poniżej 15 roku życia i utrwalania treści pornograficznych z udziałem dzieci. Obaj przyznają się do winy. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Dla dobra poszkodowanych, sędzia wyłączył jawność procesu.

 

 

 

(Karp/grab/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sprawdź, czy jesteś zakupoholikiem?

Gościem Bliższych Spotkań na antenie Polskiego Radia Olsztyn była doktor Agnieszka Wasilewska, psychiatra z Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie, Ośrodka Terapii Uzależnień. Grudzień jest podobno...

Zamknij
RadioOlsztynTV