Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawdź, czy jesteś zakupoholikiem?

Gość Bliższych Spotkań, dr Agnieszka Wasilewska, psychiatra z Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie, fot. A.Podbielska

Gościem Bliższych Spotkań na antenie Polskiego Radia Olsztyn była doktor Agnieszka Wasilewska, psychiatra z Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie, Ośrodka Terapii Uzależnień. Grudzień jest podobno najtrudniejszym czasem dla zakupoholików. Zewsząd atakują promocje i inne okazje nie do przegapienia. W związku z tym okres przedświąteczny bardzo obciąża portfel. Cieszą się z tego sprzedawcy w sklepach, ale i banki oferujące tzw. „chwilówki”.

Kupując sobie coś dobrego, nagradzamy się – mówi dr Agnieszka Wasilewska – Chodzi o podbudowanie swojej wartości. Sprawianie sobie przyjemności np. poprzez kupowanie, uaktywnia ośrodek nagrody, który wydziela serotoninę. Jak wiadomo jest to hormon szczęścia.

W zakupoholizmie najważniejszy jest moment kupowania, sprawdzania ofert i jakości towaru. Niestety po sfinalizowaniu transakcji, pojawiają się wyrzuty sumienia. Czy już wtedy potrzebujemy wizyty u psychiatry?

 

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z dr Agnieszką Wasilewską.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zakupy, uzależnienie, zakupoholizm, Agnieszka Wasilewska, psychiatra
Inspektorzy sprawdzają, kto stoi za ladą

Nieuczciwi pracodawcy mają się czego obawiać. Dzisiaj Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadza kontrolę placówek handlowych w całym kraju. Sklepy kontroluje dziś m.in. inspektor Ewa Waśniuk-Cieśla. E. Waśniuk-Cieśla...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV