Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziki migrują na wieś. „To problem całego powiatu olsztyńskiego” [VIDEO]

Okoliczni mieszkańcy skarżą się, że dziki panoszą się, nie wykazując żadnego strachu przed ludźmi. Przeganiają mieszkańców, w tym dzieci, wchodzą na posesje i ryją trawniki. Zachowują się, jak by były oswojone z ludźmi.

Zdaniem Beaty Jakubiak, sołtys Wójtowa, mogą to być olsztyńskie dziki, które postanowiły poszukać dla siebie przestrzeni. Zbigniew Brzozowiec z zarządzania kryzysowego w Barczewie przekonuje, że jest to problem całego powiatu olsztyńskiego.

Włodarze ościennych gmin zastanawiali się nad wprowadzeniem tych samych procedur, co w Olsztynie, czyli usypiania, uśmiercania i utylizacji tych zwierząt. Jednak do wprowadzenia tych planów w życie nie doszło.

Przedstawiciele ościennych gmin przekonują, że procedura usypiania dzików, jak ma to miejsce w Olsztynie, nie zda egzaminu poza miastem. Kluczowym elementem jest tu czas dojechania do zwierząt, które szybko się przemieszczają. Z kolei myśliwi nie mają prawa polować bliżej, niż 150 metrów od zabudowań.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio
Video: R. Adamiuk

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dziki, Olsztyn, migracja, wieś
Był tak pijany, że zasnął na środku skrzyżowania. „O niebezpiecznej sytuacji poinformowali zaniepokojeni kierowcy”

Olsztyńscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który zatrzymał pojazd na skrzyżowaniu ulic Janowicza i Wilczyńskiego na Jarotach, po czym... zasnął. Jak wyjaśnia starszy sierżant Andrzej Jurkun z...

Zamknij
RadioOlsztynTV