Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzięki wolontariuszom udało się ocalić zbiory i obdarować potrzebujących

Dzieci i młodzież, podopieczni placówek dla osób niepełnosprawnych otrzymały jabłka i gruszki, podarowane przez sadownika z Tolkmicka. Przedsiębiorca od lat współpracuje z Bankiem Żywności w Elblągu i co roku przekazuje owoce dla osób potrzebujących.

Organizacja ma jeszcze jednego stałego dostawcę, producenta warzyw z Jegłownika. Dzięki niemu kilka ton marchwi, selerów czy kalafiorów Bank przekazuje do placówek, w których przygotowywane są ciepłe posiłki. To m.in. dom dla bezdomnych czy ośrodek młodzieżowy. Bank Żywności zajmuje się nie tylko podziałem produktów z unijnych programów, ale głównie zdobywaniem jedzenia, które nie powinno się marnować.

To jest łańcuch ludzi dobrej woli. Na jego początku są darczyńcy, którzy dzielą się z potrzebującym. Nie nie jest ich mało. Zwykle te dary trzeba szybko wysłać do placówek objętych wsparciem, tak żeby nic się nie zmarnowało. To nasza jesienna tradycja – tłumaczy Teresa Bocheńska, dyrektor elbląskiego Banku Żywności. Do tego potrzebni są wolontariusze, kolejne ogniwo pomocy. W zbiorze owoców pomogła młodzież, tym razem z Zespołu Szkół Techniczno- Informatycznych.

Bank Żywności liczy wciąż na wsparcie. Teraz ma przerwę w rozdzielaniu unijnych darów. Ponieważ wciąż przyjmuje żywność ze sklepów czy od producentów, to osoby potrzebujące mogą liczyć na pomoc.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wizz Air i Ryanair wstrzymują loty z Szyman do Londynu

Linie lotnicze Wizz Air i Ryanair wstrzymały loty z lotniska Olsztyn Mazury w Szymanach do Londynu. Z powodu konieczności poddawania się przez przybywających z Polski do...

Zamknij
RadioOlsztynTV