Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzieci i młodzieży potrzebują pomocy w czasie pandemii. W Elblągu powstanie telefon zaufania

Fot. Adobe Stock

Elbląg chce uruchomić telefon zaufania, który będzie oferował psychologiczne wsparcie dla najmłodszych elblążan, młodzieży i ich rodziców w sytuacji pandemii.

Miasto ogłosiło konkurs, który wyłonić ma organizację, która ma doświadczenie i zechce realizować taką pomoc – wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzeczniczka prezydenta Elbląga:

Chcemy, aby żadne elbląskie dziecko czy nastolatek nie czuło się samotne lub zagubione. Aby mogło wykonać telefon i porozmawiać o swoim problemie z psychologiem lub terapeutą.

00:00 / 00:00

To naprawdę trudny czas, a młodzież często ma z kim porozmawiać – dodaje psycholog Wojciech Rudnicki:

Nie zawsze ktoś z rodziny zrozumie. Taki telefon zaufania daje możliwość wyrzucenia z siebie tych emocji i otworzenia się na problem.

00:00 / 00:00

Oferty składać można do 22 kwietnia. „Przyjazny numer – elbląski telefon zaufania dla dzieci, młodzieży i ich rodziców w sytuacji pandemii” ma zostać uruchomiony 1 maja. Będzie działać do końca roku.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, młodzież, psycholog, telefon zaufania, terapeuta
Ełk uruchamia punkt pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży

Od 1 maja w Ełku rozpocznie działalność Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży - poinformował prezydent tego miasta Tomasz Andrukiewicz. Dodał, że...

Zamknij
RadioOlsztynTV