Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Działdowo z najtrudniejszą sytuacją epidemiologiczną w regionie. Zdalne nauczanie w kilku szkołach Warmii i Mazur

Fot. Adobe Stock

W siedmiu warmińsko-mazurskich szkołach nauka odbywa się w sposób zdalny lub hybrydowy. Najtrudniejsza sytuacja epidemiologiczna panuje natomiast w Działdowie.

Szkoły pracują zdalnie lub hybrydowo. Powodem są zdiagnozowane przypadki zachorowań na COVID-19.

To Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie, Publiczny Specjalny Katolicy Ośrodek Specjalno – Wychowawczy w Kruzach, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Biskupcu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szwarcenowie, Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Iławie

– powiedział Radiu Olsztyn Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego.

Część z wymienionych placówek w najbliższych dniach powróci do nauczania stacjonarnego. Od jutra (22 września) uczniowie zasiądą w ławkach Zespołu Szkół w Szwarcenowie oraz iławskiego ogólniaka.

Trudna sytuacja epidemiologiczna

Z informacji przekazanych przez Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego wynika, że w tej chwili najtrudniejsza sytuacja epidemiologiczna w województwie jest w Działdowie, gdzie z powodu zakażenia 6 lekarzy koronawirusem zamknięto jedną z przychodni rodzinnych. Zakażenie potwierdzono też u 11 pielęgniarek i lekarza miejscowego szpitala oraz u 8 pacjentów.

Oprócz tego, z powodu zakażenia SARS-CoV-2 u 9 pracowników, o tygodniowej przerwie w pracy zdecydował również duży zakład produkcyjny w Działdowie. Służby sanitarne sprawdzają także przypadek zakażenia pracownicy szkoły.

W weekend w województwie warmińsko-mazurskim z powodu zakażenia koronawirusem zmarły dwie osoby. Jedna w szpitalu w Elblągu, druga w szpitalu w Ostródzie. W sumie od początku pandemii w regionie zanotowano 1222 przypadki zakażeń koronawirusem. Dziś było 11 nowych zakażeń. Wśród chorych na COVID-19 – oprócz personelu medycznego z Działdowa – jest też pielęgniarka ze Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie.

Autor: M.Lewiński/PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Działdowo, szkoły, lekarze, pielegniarki, pacjenci, uwaga, pilne, koronawirus, zakażenia
Dwóch mieszkańców z Warmii i Mazur zmarło z powodu COVID-19. Ministerstwo Zdrowia publikuje najświeższe dane

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, wśród pięciu ostatnich ofiar koronawirusa w całym kraju są 66-letnia kobieta, która zmarła w Elblągu i 78-latek, który zmarł w Ostródzie. Tym...

Zamknij
RadioOlsztynTV