Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Działacze PiS chcą wyjaśnień dotyczących ankiety w sprawie „szubienic”

Fot. W. Chromy

Nie jest prawdą, że większość mieszkańców Olsztyna jest za pozostawieniem tak zwanych szubienic. Tak uważają lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości.

Na dzisiejszej konferencji prasowej przed dawnym Pomnikiem Wdzięczności Armii Czerwonej, Jerzy Szmit, prezes PiS w okręgu olsztyńskim odniósł się do przeprowadzonego przez ratusz sondażu w sprawie tego monumentu. Według interpretacji Urzędu Miasta, za pozostawieniem pomnika jest 46 procent mieszkańców. Natomiast działacze PiS przekonują, że 43 procent jest za jego usunięciem, a za pozostawieniem tylko 22 procent.

Wyniki tego sondażu jednoznacznie pokazują – tylko 22 proc. mieszkańców jest za tym, żeby „szubienice”zostały w swoim kształcie, w tym miejscu. A całe inne tłumaczenie Piotra Grzymowicza jest kłamstwem i manipulacją.

00:00 / 00:00

Radni PiS zwrócili się do prezydenta Olsztyna z interpelacją, w której chcą szczegółowych wyjaśnień – jak została przeprowadzona ankieta – dodaje Radosław Nojman, szef klubu PiS w Radzie Miasta.

To co zostało przedstawione na oficjalnym portalu Urzędu Miasta i ten raport, mówiąc w cudzysłowie, który tam został zamieszczony, nie pokazuje prawdziwego obrazu jak ta ankieta została przeprowadzona.

00:00 / 00:00

Najlepszym i najszybszym rozwiązaniem tego problemu jest jednak relokacja pomnika. Tym bardziej, że jest on w bardzo złym stanie technicznym – podkreślał radny PiS Krzysztof Narwojsz.

Odpadają już płyty, na szczęście odpadły z dolnej części pomnika. Co by się stało, gdyby odpadły z góry? Jest to miejsce, w którym lubi przesiadywać młodzież.

00:00 / 00:00

Radny Narwojsz dodał, że w najbliższą środę stan techniczny pomnika mają sprawdzić wojewódzki konserwator zabytków i powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

Prezydent Olsztyna ma 21 dni na odpowiedź na interpelację radnych PiS.

Fot. W. Chromy

Fot. W. Chromy

Fot. W. Chromy

Fot. W. Chromy

„Szubienice” pozostaną w centrum miasta – zdecydował prezydent Olsztyna

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, PiS, pomnik, szubienice
Olsztyn triathlonową stolicą. W mistrzostwach Europy startuje ponad 1000 zawodników

Po raz pierwszy w historii polskiego triathlonu, w naszym kraju odbywają się mistrzostwa Europy w triathlonie. Gospodarzem imprezy jest Olsztyn, a wokół jeziora Ukiel rywalizuje  ponad...

Zamknij
RadioOlsztynTV