Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -16 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dywity walczą ze smogiem. Gmina wspiera stosowanie ekologicznych źródeł ciepła

Fot. UG w Dywitach

Nawet kilkaset złotych mogą zyskać przez najbliższe cztery lata mieszkańcy gminy Dywity, którzy zastosowali w swoim domu ekologiczne źródło ciepła. Takie możliwości daje uchwała w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości budynków mieszkalnych lub ich części, w których zastosowano ekologiczne źródło ciepła.

Zainteresowanie mieszkańców jest duże, dokumenty złożyło już ponad sto osób. Przyjmując, że przykładowy podatek wynosi około stu złotych rocznie, to dzięki zwolnieniu mieszkaniec, który zastosował w swoim domu ekologiczne źródło ciepła, zyska około czterystu złotych do 2023 roku. Jak czytamy w uchwale przez ekologiczne źródło ciepła należy rozumieć: pompę ciepła, źródło ogrzewania wykorzystujące energię elektryczną, olej opałowy i gaz.

Wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej gmina Dywity organizuje także cykliczne dyżury doradcy energetycznego, który pomoże napisać na miejscu wniosek o dofinansowanie z rządowych programów „Mój prąd” i „Czyste powietrze”.

Pierwszy dyżur już 11 lutego.

Posłuchaj relacji Mai Kwiatkowskiej

 

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ekologia, mieszkańcy, zwolnienie, źródło energii, podatek od nieruchomości, czyste powietrze, Mój Prąd
Coraz więcej mieszkańców wspiera organizacje z Warmii i Mazur. Ruszyła akcja zachęcająca do przekazania 1% podatku

Po raz 11. w regionie rusza akcja "Kocham wspieram - mój 1% dla organizacji pożytku publicznego z Warmii i Mazur". To działania społeczne, które mają zachęcić...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV