Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwóch nastolatków ranionych nożem. W Olsztynie ruszył proces oskarżonego

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie ruszył proces młodego mężczyzny oskarżonego o zranienie nożem dwóch nastolatków. Michał G. przebywa w tymczasowym areszcie.

Jak ustalili śledczy, wieczorem 25 września zeszłego roku w okolicach jednej z galerii handlowych w Olsztynie Michał G. zwrócił się do grupy nastolatków, by zmienili muzykę odtwarzaną z głośnika. Doszło do kłótni, która szybko przerodziła się w szarpaninę.

W pewnym momencie Michał G. wyciągnął nóż z kieszeni, a nastolatkowie się rozbiegli. Oskarżony pobiegł za jednym z nich, po czym odwrócił się w stronę nadbiegających dwóch nastolatków, którzy chcieli pomóc uciekającemu koledze. Michał G. zaatakował ich nożem. Ranni nastolatkowie uciekli do budynku galerii, gdzie udzielono im pierwszej pomocy i wezwano pogotowie ratunkowe.

Michał G. został zatrzymany. Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa młodszego z pokrzywdzonych poprzez ugodzenie go nożem, m.in. w brzuch, powodując ciężki uszczerbek na zdrowiu oraz zranienia nożem starszego nastolatka. Zarzucono mu również posiadanie środków odurzających oraz znieważenie policjantów i stosowanie wobec nich gróźb i przemocy.

W pierwszym dniu procesu mężczyzna nie przyznał się do zaatakowania nożem nastolatków oraz do gróźb pozbawienia życia innego nastolatka. Jak wyjaśniał, działał w obronie koniecznej, a nóż wyciągnął z kieszeni dopiero, gdy został zaatakowany przez obu pokrzywdzonych. Michał G. przyznał się natomiast do pozostałych zarzutów.

Sąd przesłuchał dwóch pokrzywdzonych oraz świadka. Ponadto przesłuchano biegłego z zakresu medycyny sądowej, który wskazał, że obrażenia ciała zadane jednemu z nastolatków bezpośrednio zagrażały jego życiu i gdyby nie natychmiastowa pomoc lekarska, na pewno by zmarł.

Kolejne rozprawy w czerwcu.

Posłuchaj relacji Pawła Karpiszena

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Niebojewska

Dwóch nastolatków ranionych nożem w pobliżu galerii handlowej w Olsztynie

Więcej w sąd, Olsztyn, galeria, proces, nożownik, nastolatek
W Jeden na Jednego o realizacji obywatelskich projektów i budowie Nowobałtyckiej

Dlaczego 1/3 obywatelskich pomysłów trafiła do kosza – o tym olsztyńscy radni dyskutowali w audycji Jeden na Jednego. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli Łukasz Łukaszewski i Jarosław...

Zamknij
RadioOlsztynTV