Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwie firmy i DPS. Sprawdź, gdzie występują największe ogniska COVID-19 w regionie

Fot. Adobe Stock

Bartoszyce, Działdowo i Szyldak – to miejscowości, w których są największe ogniska koronawirusa w naszym województwie.

Jak informuje Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego: w Szyldaku to Dom Pomocy Społecznej, w Bartoszycach – firma produkcyjna BRW, która funkcjonuje, a w Działdowie zakład TECHMOR musiał zamknąć działalność. W obu firmach sanepid prowadzi dochodzenie epidemiologiczne.

Koronawirus nie oszczędza też oświaty. Zgodnie z przewidywaniami placówki szkolne i przedszkolne przechodzą z nauczania stacjonarnego na zdalne lub hybrydowe i na odwrót. Krzysztof Guzek przyznaje, że od początku roku szkolnego taką drogę przeszło 13 placówek. We wtorek do pracy stacjonarnej powróciły: Przedszkole Miejskie nr 1 i Szkoła Podstawowa nr  9 w Olsztynie. Z kolei Zespół Szkół nr 1 w Działdowie przedłużył nauczanie hybrydowe do 2 października.

Z kolei w Piszu Sąd Rejonowy do 2 października nie będzie prowadził rozpraw, zamknięto także biuro podawcze i biuro obsługi interesantów. Sytuacja ta jest efektem potwierdzenia zakażenia koronawirusem u kolejnych pracowników sądu – poinformował w komunikacie rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Wczoraj informowano o zakażeniu pracownika administracyjnego wydziału karnego, dziś okazało się, że zakażony jest także pracownik wydziału cywilnego. W związku z tym kwarantanna objęła sporą liczbę sędziów i pracowników administracyjnych. Prezes Sądu Rejonowego w Piszu zadecydował o zdjęciu z wokandy wszystkich spraw z udziałem stron wyznaczonych do 2 października włącznie.

Natomiast w przypadku wpływu sprawy pilnej zostanie ona rozpoznana przez sędziego, który nie będzie przebywał na kwarantannie. Wstrzymano także pracę biura obsługi interesantów, czytelni akt i biura podawczego w wydziale.

W województwie warmińsko-mazurskim jest 50 nowych zakażeń, najwięcej w powiecie działdowskim i bartoszyckim. Dwie osoby zmarły. To kobiety z powiatu ostródzkiego. Kolejnych 10 osób wyzdrowiało.

 

Autor: D. Grzymska/B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ogniska, koronawirus
2 osoby zmarły, 50 nowych zakażeń koronawirusem w Warmińsko-Mazurskiem. Resort zdrowia publikuje najświeższe dane

W Polsce w ciągu doby zarejestrowano 1 326 zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, a z powodu współistnienia koronawirusa z innymi schorzeniami - 30...

Zamknij
RadioOlsztynTV