Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwaj oszuści wyłudzili 290 tysięcy złotych

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Zatrzymanym w Olsztynie dwóm oszustom, którzy wyłudzili 290 tysięcy złotych, przedstawiono 42 zarzuty.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wspólnie z prokuraturą, pracowali nad tą sprawą 9 miesięcy. Dwaj oszuści w wieku 40 i 51 lat, nie są mieszkańcami Warmii i Mazur.

Przyjechali do Olsztyna w grudniu zeszłego roku. Przy okazji odwiedzili Ostródę, Nidzicę, Działdowo i Olsztynek. Wszędzie dokonali licznych oszustw. Ich metoda była zawsze taka sama. Mężczyźni wykorzystywali skradzione dowody osobiste, które przerabiali, wklejając swoje zdjęcia. Mieli też fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Z podrobionymi dokumentami szli do banków albo firm pożyczkowych i zaciągali kredyty.

Jak ustalili policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, oszuści wyłudzili w ten sposób w sumie 290 tysięcy złotych z różnych placówek bankowych. Na podrobione dowody osobiste brali również telefony i laptopy z salonów telefonii komórkowej. Jan G. i Robert G. działali także na terenie Wielkopolski, Pomorza i województwa zachodnio-pomorskiego.

Obaj mężczyźni wpadli w Olsztynie na gorącym uczynku. Funkcjonariusze zaskoczyli ich w jednej z firm pożyczkowych. Bardzo szybko zostali tymczasowo aresztowani. 51-letni Jan G. usłyszał 28 zarzutów i trafił do więzienia na 4,5 roku. Natomiast 40-letniemu recydywiście Robertowi G. przedstawiono 14 zarzutów. On spędzi w więzieniu najbliższe 4 lata.

 

(wch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, oszust, wyłudzenie
Wyłudzają na „wnuczka i policjanta”

Ponad 80 tysięcy złotych oszuści wyłudzili od 83-latki z Olsztyna metodą "na wnuczka i policjanta". Najpierw do ofiary dzwoni oszust podający się za członka rodziny i...

Zamknij
RadioOlsztynTV