Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwa dni, prawie pół tony ryb i 100 wędkarzy. Zakończyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w Wędkarstwie Spławikowym

Fot. R. Lesiński

Prawie pół tony ryb w ciągu dwóch dni wyłowili zawodnicy rywalizujący w 12. Mistrzostwach Wojska Polskiego w Wędkarstwie Spławikowym na Kanale Mazurskim w okolicy Węgorzewa. Prawie setka żołnierzy nie narzekała, że „ryba nie bierze”.

Najlepszy z nich – młodszy chorąży Artur Barszczewski z 2. Brygady Zmechanizowanej ze Złocieńca ustanowił rekord łowiska – w czasie czterogodzinnej tury złowił 14 kilogramów ryb. Były to drobne płocie i ukleje oraz okazałe wzdręgi, które chętnie brały na kukurydzę. Mistrz najwięcej ryb złowił zarzucając zestaw pod przeciwległy brzeg kanału. – Na początku łowiłem na bata, a półtorej godziny przed końcem wziąłem odległościówkę – tłumaczył rekordzista.

„Łowienie na bata” to popularne w wędkarskim środowisku określenie połowu na wędkę bez przelotek. Sędzia główny mistrzostw Tadeusz Potasiński uważa, że takie łowienie cechuje najskuteczniejszych wędkarzy.

00:00 / 00:00

Podczas Mistrzostw wyłoniono także najlepszą drużynę – najwięcej ryb złowili zawodnicy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza. Wszystkie wyłowione ryby po zważeniu wróciły do wody.

Autor: R. Lesiński
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kanał Mazurski
Kanał Mazurski

Kanał Mazurski - niezwykła "droga wodna" mająca połączyć Wielkie Jeziora Mazurskie z Morzem Bałtyckim. 50-kilometrowy szlak wodny rozpoczyna się w okolicach wsi Mamerki i wiedzie do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV