Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wędkarze walczą o tytuł mistrza Polski


Po raz 15. na Kanale Mazurskim koło Węgorzewa rozgrywane są Mistrzostwa Wojska Polskiego w Wędkarstwie Spławikowym. Nowego mistrza poznamy w niedzielę.

Ze względu na sytuację za wschodnią granicą kilka ekip zrezygnowało ze startu, ale i tak 81. zawodników będzie rywalizowało przez dwa dni o tytuł. Sędzia główny zawodów Waldemar Lewandowski mówił na antenie Radia Olsztyn, że pomimo deszczowej pogody, można spodziewać się niezłych wyników.

Tu zawsze była dobra atmosfera. W poprzednich latach czołowi zawodnicy w I turze mieli od 13. do 14. kilogramów. Po godzinie 12. będziemy mogli powiedzieć już coś więcej

– mówił Lewandowski.

W tym roku na pewno poznamy nowego mistrza Polski, bowiem obrońca tytułu – pułkownik Igor Pils, z Polsko-Litewsko-Ukraińskiej Brygady w Lublinie, ze względów zawodowych nie mógł przyjechać na zawody. Dzisiejsza (I tura mistrzostw) zakończy się o godz. 15.

Autor: R. Lesiński
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wędkarstwo, Węgorzewo
Kłopoty seniora. „Przypadkowo” zabrał puszkę z datkami na cele charytatywne

Senior z gminy Węgorzewo usłyszał zarzut kradzieży puszki z datkami na cele charytatywne. 73-letni mężczyzna wpadł w ręce kryminalnych, gdy robił zakupy w tym samym sklepie,...

Zamknij
RadioOlsztynTV