Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dr Krzysztof Sopyła z Ermlab Software: W pewnym momencie konkurowaliśmy z Google i Microsoft

Krzysztof Sopyła

Gościem Leszka Cimocha w Rozmowie gospodarczej był dr Krzysztof Sopyła z olsztyńskiej firmy Ermlab Software, a także nauczyciel akademicki.

Wystartowaliśmy pięć lat temu jako start-up, który robił platformę do uczenia maszynowego – podkreślał dr Krzysztof Sopyła i dodał:

W pewnym momencie konkurowaliśmy razem z takimi firmami jak Google i Microsoft, bo oni także robili podobne rzeczy. Musieliśmy zamknąć ten projekt. Zebraliśmy jednak zespół około 10 osób, które szkoliliśmy przez te pięć lat w metodach sztucznej inteligencji (…) Prowadzimy kilka projektów naukowo-badawczych. Jednym z nich jest projekt analizy długich tekstów książek i rozpoznawania w dźwięku (…) Mamy głównie klientów z Polski, którzy chcą, aby przygotować moduł związany ze sztuczną inteligencją, np. z rozpoznawaniem tekstu, jego klasyfikacją, wychwytywaniem pewnych pojęć.

Posłuchaj Rozmowy gospodarczej

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielki sukces polskiej pisarki. Tokarczuk z nominacją do Bookera

Olga Tokarczuk i tłumaczka Antonia Lloyd-Jones otrzymały w środę nominację do międzynarodowej nagrody literackiej Man Booker za brytyjską wersję książki "Prowadź swój pług przez kości umarłych"....

Zamknij
RadioOlsztynTV