Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Doktorantka z Olsztyna laureatką prestiżowego stypendium Fulbrighta. Swój projekt badawczy zrealizuje w USA

Joanna Najmuła – stypendystka Programu Fulbrighta

Joanna Najmuła, doktorantka w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk, znalazła się wśród 17 polskich stypendystów prestiżowego Programu Fulbrighta.

Joanna Najmuła wyjedzie do USA w przyszłym roku akademickim. Podczas stypendium zrealizuje swój projekt badawczy na Yale University. Będą to badania skupione na określeniu roli microRNA – miR-23b w modulacji funkcji komórek trofoblastu, które mogą być kluczowe dla powodzenia interakcji zarodek-matka na wczesnych etapach ciąży.

Badania wykonywane będą pod okiem specjalisty zajmującego się biomechaniką żywych komórek – doktora Michaela Murrella z Laboratorium Żywej Materii.

Promotorem pracy doktorskiej Joanny Najmuły w Instytucie jest profesor Monika Kaczmarek, kierownik Laboratorium Biologii Molekularnej i laureatka Programu Fulbrighta z 2009 roku.

Program Fulbrighta przez wielu uznawany jest za jeden z najbardziej prestiżowych programów wymiany na świecie, z reputacją daleko wykraczającą poza środowisko akademickie. W Polsce grono absolwentów liczy obecnie już ponad 4 tysiące osób.

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w badania, usa, naukowiec, stupendium, Yale University, doktorantka, Joanna Najmuła, stypendium Fulbrighta
Karol Karski: Nie wiadomo, jak zareagują Stany Zjednoczone po nocnym ataku na amerykańskie bazy wojskowe w Iraku

Sytuacja na Bliskim Wschodzie jest poważna - tak o nocnym ataku na amerykańskie bazy wojskowe w Iraku mówił w Porannych pytaniach europoseł PiS prof. Karol Karski....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV