Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dobra wiadomość dla kierowców. Otwarta zostanie ul. Wyszyńskiego

Fot. A. Skrago

W Olsztynie ma być dziś przywrócony ruch na ulicy Wyszyńskiego. Jedna z głównych ulic miasta była przez jakiś czas nieprzejezdna w związku z budową linii tramwajowej.

Ulica Wyszyńskiego jest jedną z głównych ulic Olsztyna, prowadzi z dzielnic północnych i centrum miasta na południe Olsztyna, gdzie znajdują się duże osiedla. Ulica ta w ostatnich miesiącach jest gruntownie przebudowywana, ponieważ budowana jest na niej linia tramwajowa. W ostatnich tygodniach część ulicy była zupełnie wyłączona z ruchu.

– Wykonawca prac zapowiedział wprowadzenie zmian od godziny 22 – informuje Patryk Pulikowski z olsztyńskiego ratusza.

Mają polegać na przywróceniu dwukierunkowego ruchu na całej długości ulicy Wyszyńskiego bez tymczasowego objazdu ulicą Augustowską.  Poza tym zostaną utworzone tymczasowe przystanki w rejonie stacji paliw i przeniesione z alei Piłsudskiego.

00:00 / 00:00

Ruch pieszych odbywać się będzie po wschodniej stronie ul. Wyszyńskiego. Według planów rozbudowa sieci tramwajowej w Olsztynie ma się zakończyć jesienią.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)/K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska/M. Rutynowski

Zmiana organizacji ruchu na ul. Wyszyńskiego. Znamy termin otwarcia drogi

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, organizacja ruchu
Drugi dzień zawodów triathlonowych w Olsztynie

W Olsztynie drugi dzień zawodów triathlonowych. Wczoraj startowała europejska czołówka w zawodach Pucharu Europy, a dziś kolej na amatorów. Warto próbować swoich sił, ponieważ pływanie, kolarstwo...

Zamknij
RadioOlsztynTV