Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do szpitala w Ostródzie trafiło 2 pasażerów rejsowego autobusu z Kaliningradu do Warszawy. Autokar zawrócono do Rosji

Fot. W-MOSG

Na przejściu granicznym w Bezledach po kontroli sanitarnej, związanej z zagrożeniem koronawirusem, Straż Graniczna nie wpuściła do Polski rejsowego autokaru z Kaliningradu.

Autobus jechał z Kalinigradu do Warszawy. Dwóch obywateli krajów UE przewieziono do szpitala zakaźnego w Ostródzie.

Jak poinformowała rzeczniczka warmińsko-mazurskiego oddziału Straży Granicznej kpt. Mirosława Aleksandrowicz badania wykonane w punkcie sanitarnym wykazały podwyższoną temperaturę ciała u 6 z 11 pasażerów podróżujących w autobusie. Pomiaru temperatury dokonywali funkcjonariusze straży pożarnej ubrani w kombinezony ochronne. Do przyjazdu lekarza wszyscy pasażerowie z podwyższoną temperaturą zostali odizolowani w specjalnych pomieszczeniach.

Ponieważ w tej grupie było dwóch obywateli krajów UE – Niemiec i Rumun – zgodnie z decyzją lekarza zostali oni przetransportowani do szpitala zakaźnego w Ostródzie. Natomiast pozostałym osobom odmówiono wjazdu do Polski

– wyjaśniła kpt. Aleksandrowicz.

Jak podała, wśród pasażerów autobusu, których zawrócono do obwodu kaliningradzkiego, byli obywatele Federacji Rosyjskiej i dwóch obywateli Ukrainy.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP/Marcin Boguszewski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, kaliningrad, autobus, Rosja, Bezledy
Ograniczenia dla cudzoziemców przy wjeździe do Polski. Kto może przekroczyć granicę?

Na przejściach granicznych, zarówno na granicy wewnętrznej, jak i zewnętrznej, przy wjeździe do Polski wprowadzane zostały ograniczenia dla cudzoziemców.  Od 15 marca br. w zakresie ruchu...

Zamknij
RadioOlsztynTV