Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do końca października będzie nowy konserwator zabytków

W Olsztynie jest wiele zabytków wymagających opieki konserwatora. Kamienica przy Pl. Bema w Olsztynie przez lata czekała na remont. Fot. Radio Olsztyn

6 chętnych na stanowisko warmińsko-mazurskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków. Ta liczba może jednak wzrosnąć.

W piątek (9 września) minął termin składania zgłoszeń, jednak urząd wojewódzki w Olsztynie do najbliższej środy (14 września) będzie czekał na ewentualne zgłoszenia wysłane pocztą. Później kandydaci zostaną sprawdzeni pod względem formalnym, a następnie przez specjalną komisję.

– Sądzimy, że ta komisja rozpocznie prace pod koniec września. Dokładny termin nie do końca zależy od nas, jesteśmy tu uzależnieni od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – wyjaśniła Bożenna Ulewicz z urzędu wojewódzkiego w Olsztynie.

Osoba wyłoniona przez komisję konkursową będzie musiała zostać zaakceptowana przez ministerstwo kultury. Urząd wojewódzki liczy na to, że cała procedura zakończy się do końca października.

Dotychczasowa warmińsko-mazurska konserwator zabytków Barbara Z. została odwołana w lutym tego roku. Obowiązki wojewódzkiego konserwatora od tamtej pory pełni jej zastępca. CBA zarzuca Barbarze Z. przyjęcie łapówki od właścicielki prywatnej firmy zajmującej się konserwacją zabytków. Wojewódzka konserwator i właścicielka firmy usłyszały prokuratorskie zarzuty. Nie przyznały się do winy, śledztwo cały czas trwa.

 

(apie/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konkurs, konserwator, konserwator zabytków
Poszukiwany wojewódzki konserwator zabytków

Wojewoda warmińsko-mazurski ogłosił konkurs na wojewódzkiego konserwatora zabytków. Zgłoszenia można składać do 9 września. Poprzednia warmińsko-mazurska konserwator zabytków została odwołana ze stanowiska w lutym tego roku....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV