Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Upamiętnili Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II

Kardynał Stefan Wyszyński, zdjęcie archiwalne

Po raz 15-ty na lotnisku w Kętrzyn-Wilamowo odbyła się uroczystość upamiętniająca Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II.

Obchody rozpoczął apel z wystąpieniami organizatorów i gości. Pod obeliskami Kardynała Tysiąclecia i Papieża Polaka złożono kwiaty. Później była uroczysta msza w hangarze, wśród samolotów z asystą kompanii honorowej i orkiestry wojskowej.

– Tą uroczystością nawiązujemy do 6 października 1954 roku – mówi Stanisław Tołwiński prezes aeroklubu Krainy Jezior i organizator uroczystości. – W tym dniu internowany kardynał był przewożony do Stoczka Klasztornego, następnie przez lotnisko był konwojowany w asyście funkcjonariuszy SB i odleciał dalej, do Komańczy. Na pamiątkę tego wydarzenia postawiłem najpierw obelisk dla kardynała Wyszyńskiego, a po śmierci Jana Pawła II – także dla Polaka Papieża.

„Dni Pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II” otrzymały również status marki regionalnej „Produkt Warmia-Mazury” od władz województwa.

Tablica na lotnisku w Wilamowie upamiętniająca Jana Pawła II, fot. Lotnisko Kętrzyn-Wilamowo

(kdym/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Wilamowo, JPII
Międzynarodowy Rajd po lotniskach Warmii i Mazur

Poruszają się ze średnią prędkością blisko 200 kilometrów na godzinę, ale nie prędkość jest najważniejsza. Dziś rozpoczął się Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur. Zgłosiło...

Zamknij
RadioOlsztynTV