Dawid Kubacki drugi w Oberstdorfie. Wygrał Słoweniec Timi Zajc

Dawid Kubacki. Fot. Tadeusz Mieczyński

Dawid Kubacki zajął drugie, Piotr Żyła czwarte, a Kamil Stoch piąte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w Oberstdorfie.

Zwyciężył Słoweniec Timi Zajac, a trzeci był Niemiec Markus Eisenbichler.

Po pierwszej serii liderem był Stoch przed Żyłą. Zajc na półmetku był szósty, ale w finałowej rundzie wykorzystał sprzyjające warunki i osiągnął 233,5 metra. Stoch w drugiej próbie uzyskał tylko 197 metrów, a Żyła 207,5 metra. Kubackiemu natomiast na drugie miejsce udało się awansować z piątego. Czwarty z Polaków Jakub Wolny był 25.

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w Narty, skoki, Puchar Świata
Kobayashi znów niepokonany. Stoch poza podium Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku

Kamil Stoch zajął 5. miejsce w trzecim konkursie 67. edycji Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Zwyciężył utrzymujący znakomitą formę Japończyk Ryoyu Kobayashi, dla którego to trzeci...