Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dary z Olsztyna dotarły do Kijowa, jutro dotrą na linię frontu

Jarosława Chrunik w ośrodku dla uchodźców w Kijowie, zdjęcie z fb Mikołaja Podczarskiego

Mikołaj Podczarski, który na naszej antenie apelował o dary dla walczącej Ukrainy, dotarł dzisiaj (15.02.) do Kijowa wraz z naszą dziennikarką z redakcji ukraińskiej Jarosławą Chrunik, a jutro wyruszą na pierwszą linię frontu.

Połączyliśmy się z nimi w trakcie audycji Bliższe spotkania.

Jarosława Chrunik: Dzisiaj jesteśmy w Kijowie, to nasz etap w drodze na linię frontu. W tej chwili przeładowujemy dary do ambulansów medycznych. To nie tylko nasza pomoc, ale także dary, które napłynęły z wielu innych źródeł w Polsce. Mikołaj Podczarski sprawił, że powstał w Polsce ogromny łańcuch ludzi dobrej woli.

Iza Malewska: Panie Mikołaju, odwiedziliście w Kijowie specjalny ośrodek, w którym przebywają matki z dziećmi. Co to za ośrodek?

Mikołaj Podczarski: Tak, żyją tu kobiety z dziećmi, które musiały uciekać do Kijowa z terenów objętych działaniami wojennymi. Teraz mieszkają w barakach, w których wcześniej mieszkali funkcjonariusze Berkutu. Są rodziny, które żyją tutaj nawet od 3 lat. Przywieźliśmy im ubrania i inne rzeczy. A jutro jedziemy do strefy przyfrontowej z darami dla potrzebujących pomocy medycznej.

Z Jarosławą Chrunik i Mikołajem Podczarskim będziemy jeszcze próbowali się połączyć, gdy dotrą na miejsce. Przypomnijmy, że to kolejna misja Mikołaja Podczarskiego.

Posłuchaj rozmowy.

00:00 / 00:00

Mikołaj Podczarski w ośrodku dla uchodźców w Kijowie, zdjęcie z fb Mikołaja Podczarskiego.

Dary trafiły do uchodźców w Kijowie, zdjęcie z fb Mikołaja Podczarskiego

 

(as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ukraina, Mikołaj Podczarski, Iza Malewska, Jarosława Chrunik
Mikołaj Podczarski: Zbieram dary dla walczącej Awdijewki

Awdijewce na Ukrainie grozi katastrofa humanitarna. Mikołaj Podczarski – gość Bliższych spotkań - apelował na naszej antenie o dary rzeczowe na rzecz ludności ogarniętej wojną. Ofiarami...

Zamknij
RadioOlsztynTV