Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Czy szkoły podstawowe przejdą na tryb zdalny? Kurator oświaty: Tam epidemia występuje najrzadziej

Kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki

142 szkoły ponadpodstawowe w województwie warmińsko-mazurskim przeszły na nauczanie zdalne – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki.

Zgodnie z decyzją rządu, w trybie zdalnym pracują szkoły ponadpodstawowe w tzw. strefach czerwonych. W województwie warmińsko-mazurskim są to miasto Olsztyn oraz powiaty iławski, działdowski i nowomiejski. W pozostałych miastach i powiatach szkoły ponadpodstawowe pracują w trybie hybrydowym. Dyrektorzy dzielą uczniów na dwie grupy, które naprzemiennie uczą się stacjonarnie i zdalnie.

Warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki w Porannych Pytaniach wyrażał nadzieję, że ten stan zakończy się w ciągu kilku tygodni.

Na przestrzeni ostatnich tygodni, liczba zachorowań w naszym województwie na tle kraju, jest stosunkowo umiarkowana. W związku z tym, że są podjęte działania wypłaszczające rozwój epidemii, mam nadzieję, że po 2-3 tygodniach pojawią się w kraju, a na pewno w naszym województwie, strefy zielone, które będą wolne od tego reżimu.

W całym województwie warmińsko-mazurskim jest łącznie prawie 350 szkół ponadpodstawowych.

Ewentualne decyzje o przejściu na nauczanie zdalne w ostatniej kolejności powinny dotyczyć najmłodszych uczniów – przekonywał gość Porannych Pytań. Zdaniem kuratora powody są dwa.

Powód pierwszy – środowisko w szkole podstawowej jest najmniej transmisyjne. W szkołach podstawowych epidemia najrzadziej występuje. Jeżeli już się pojawia, są to zachorowania incydentalne. Drugi element – szkody, które pojawiają się przy nauczaniu zdalnym, są zbyt duże. Te dzieci powinny moim zdaniem uczęszczać do szkoły, bo szkoła jest dużą wartością dla nich.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Krzysztofem Markiem Nowackim

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Chmielewska za A. Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, kurator oświaty, Krzysztof Marek Nowacki, koronawirus, żółta strefa
Pierwsi chorzy wyzdrowieli, zakażeni są kolejni pacjenci. Większość personelu zakładu opiekuńczego w Gołdapi na kwarantannie

Pierwsi zakażeni pacjenci w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Gołdapi już wyzdrowieli. Pojawiło się jednak kilka nowych przypadków. Pierwsze testy w Zakładzie w Gołdapi wykonano 11 października. Wówczas...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV