Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy strajk nauczycieli wpłynie na przebieg egzaminów? „Pedagog to osoba prowadząca dziecko. Wierzę, że w środę odstąpią od protestu”

Strajk nauczycieli. fot. Przemysław Getka

Na około 1600 placówek oświatowych w naszym województwie do strajku przystąpiło 15 % z nich – tak wynika z informacji, które podało Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty. Nie oznacza to jednak, że wszystkie te placówki zawiesiły działalność.

W większości odbywają się zajęcia opiekuńcze. Największy problem to egzaminy gimnazjalne i ósmoklasistów – ale jak zapewnia Krzysztof Marek Nowacki, warmińsko-mazurski kurator oświaty, na pewno zostaną przeprowadzone. W 85 % szkół dyrektorzy potwierdzili gotowość do przeprowadzenia egzaminów. Może być problem w 14 %, ale kurator Nowacki wierzy, że w środę nauczyciele strajkujący odstąpią od strajku.

00:00 / 00:00

W Olsztynie do strajku przystąpiło około 53 % placówek oświatowych. W 30 zajęcia zawieszono. Ale jak zapewnia Ewa Kaliszuk, wiceprezydent Olsztyna, we wszystkich szkołach odbędą się egzaminy. W wielu z nich dyrektorzy przygotowują rezerwowe zespoły do ich przeprowadzenia.

00:00 / 00:00

Sytuacja jest dynamiczna. Do organów prowadzących cały czas spływają informacje o działalności placówek na kolejne dni. Dlatego samorządy apelują do rodziców o kontakt ze szkołami. W Olsztynie można to sprawdzić na stronie internetowej urzędu miasta lub bezpośrednio zadzwonić do danej szkoły.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strajk, nauczyciele, Krzysztof Marek Nowacki, Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty
Placówki oświatowe z regionu przystąpiły do strajku. Mają protestować także w następnych dniach

Ponad połowa szkół i placówek oświatowych w Olsztynie przystąpiła do strajku i zawiesiła zajęcia dydaktyczne i opiekuńcze - poinformowała wiceprezydent Olsztyna Ewa Kaliszuk. Z kolei w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV