Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy pijani kierowcy stracą swoje pojazdy? Rząd szykuje poważne zmiany w przepisach

Fot. fotolia

W tym tygodniu rząd chce skierować do Sejmu projekt ustawy, która pozwoli odbierać samochody pijanym kierowcom. Poinformował o tym rzecznik rządu Piotr Mueller.

Projekt ustawy zakłada m.in. że osoba, która popełni przestępstwo pod wpływem alkoholu, może mieć odebrane narzędzie zbrodni, bo jazda po pijanemu to jest przestępstwo. Jeśli ktoś pod wpływem alkoholu kogoś zabije, to jest zbrodniarzem, a samochód jest narzędziem zbrodni. Takie rozwiązania przewiduje projekt rządowy, który w tym tygodniu powinien być przyjęty w formie ustawy i skierowany do Sejmu

– wyjaśniał rzecznik rządu.

00:00 / 00:00

Projekt przygotowały resorty sprawiedliwości i infrastruktury. Rada Ministrów zatwierdziła kierunkowo prace nad nim w zeszłym tygodniu.

Tylko w ciągu ostatniej doby pijanych kierowców zatrzymano w Olsztynie, Szczytnie, Iławie i Ketrzynie – tam siedzący za kierownicą mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu.

 

Autor: B. Gajlewska/IAR
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przestępstwo, ustawa, alkohol, rząd, samochód
Nieodpowiedzialność mogła skończyć się tragicznie. Wypadek pijanej kobiety na hulajnodze

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Olsztynie na jednym z ruchliwych skrzyżowań. Nocą w rejonie ul. Pstrowskiego z al. Sikorskiego świadkowie widzieli szybko jadącą, a następnie przewracającą...

Zamknij
RadioOlsztynTV