Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy drony przemycają nielegalne papierosy przez polską granicę?

Fot. fotolia.com

Inwencja przemytników potrafi zaskakiwać. W walce o przechytrzenie celników i Straży Granicznej sięgają po najnowszą technikę, wykorzystując również drony.

Niedawno informowaliśmy o ujawnieniu na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Gronowie przemytu papierosów w butelkach z podwójnym dnem. Okazuje się, że przemytnicy wykorzystują też najnowszą technologię.  W nieoficjalnych przekazach wiele mówi się o wykorzystywaniu do przemytu na wschodniej i północnej granicy Polski dronów czy lekkich samolotów bezzałogowych.

Wojciech Łuczak z pisma „Skrzydlata Polska” potwierdza, że taki przemyt jest możliwy, ale zaznacza jednocześnie, że Polska posiada świetny sprzęt do wykrywania ewentualnych prób nielegalnego przekraczania granicy przez obiekty latające.

Por. Mirosława Aleksandrowicz z warmińsko-mazurskiej Straży Granicznej dementuje informacje, jakoby granicę w naszym województwie przekraczały drony czy inne podobnego typu urządzenia.

Wartość ujawnianego przez warmińsko-mazurskich celników przemytu papierosów rocznie szacuje się na około 20 mln zł.

Autor: M.Borsiak
Redakcja: K.Kantor

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, straż graniczna, przejście graniczne
Przemycali papierosy w skrytkach i butelkach po sokach. Straż Graniczna wytropiła szmuglerów

 Pomysłowość przemytników próbujących wwieźć kontrabandę do Polski jest  zdumiewająca. Funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili na jednym z   przejść granicznych z obwodem kaliningradzkim przemyt papierosów ukrytych w butelkach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV