Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czwórka dzieci pod „opieką” pijanej matki i babci. Najmłodsza dziewczynka jest w szpitalu, kobiety trzeźwieją w areszcie

Pijane mieszkanki Ełku „opiekowały się” czwórką dzieci. Fot. policja

Zarzut narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszą dwie mieszkanki Ełku, które zatrzymali policjanci z Gdańska.

23 i 45-latka miały około 2 promili alkoholu. W restauracji w Brzeźnie chciały zamówić alkohol, ale kelnerka widząc stan kobiet, wezwała policję.

– Okazało się, że to matka i babcia, które miały pod opieką czwórkę dzieci – mówi starszy aspirant Karina Kamińska z gdańskiej policji.

Z relacji świadków wynikało, że najmłodsze dziecko dwukrotnie wypadło z wózka. Kobiety miały pod opieką czwórkę dzieci od 1,5 roku do 9 lat. Dzieci były głodne i przegrzane. Policjanci dali im soki, swoje jedzenie i zajęli ich uwagę na czas trwania interwencji dając im policyjne upominki.

Półtoraroczne dziecko trafiło do szpitala – ma poparzenia słoneczne pierwszego stopnia. Pozostałą trójkę przekazano do pogotowia opiekuńczego.

Turystki z Ełku w weekend przyjechały nad morze. Kobiety jeszcze dziś zostaną przesłuchane. Grozi im do 5 lat więzienia.

 

Autor: IAR
Redakcja: P.Karpiszen/B.Świerkowska-Chromy

Więcej w policja, dzieci, szpital, alkohol, babcia, areszt, pijana, opieka, matka
Majstrował przy drogomierzu i prowadził pod wpływem amfetaminy. 40-latek usłyszał zarzuty

Prowadził samochód pod wpływem amfetaminy i fałszował wskazania drogomierza. Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę z Wielbarka w powiecie szczycieńskim. W trakcie weryfikacji danych okazało się, że...

Zamknij
RadioOlsztynTV