Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -5 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czerwony szlak w Bażantarni otwarty. Naprawiono szkody powstałe po ulewie

Elbląska Bażantarnia. Fot. FB

Mieszkańcy i turyści odwiedzający Elbląg w czasie wakacji mogą bezpiecznie korzystać z czerwonego szlaku w Miejskim Lesie Bażantarnia. Przypomnijmy, został on wyłączony z użytku po tym, jak w 2017 roku zniszczył go nawalny deszcz.

Wzburzony wówczas górski Srebrny Potok zerwał Mostek Elewów i skarpy, po których biegną ścieżki wzdłuż koryta strumienia. Naprawą zniszczonego koryta Srebrnego Potoku zajęły się Wody Polskie, administrator wód w tym miejscu. Miasto wydało około 400 tysięcy zł na renowację ponad 2 kilometrów szlaku, który teraz jest w pełni bezpieczny dla pieszych, biegaczy czy rowerzystów – wyjaśnia Elżbieta Gieda z Urzędu Miasta.

00:00 / 00:00

Konieczne było przy okazji wycięcie niestabilnych drzew czy konarów, które mogły zagrażać ludziom. To wyjątkowe miejsce w Bażantarni, ale też podatne na niekorzystne działanie wody. Na wysokich skarpach rosną tu wysokie buki. A gleba co chwilę zmienia się z piaszczystej na gliniastą – tłumaczy Malwina Wzdręga z Zieleni Miejskiej.

00:00 / 00:00

W planie jest jeszcze odbudowa Mostku Elewów, co kosztować może około miliona złotych. Konieczna jest też budowa zbiornika retencyjnego w Bażantarni, który będzie chronił Elbląg przed zalaniem na skutek nawalnych deszczów.

Autor: M. Stakiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w naprawa, ścieżka, Las Miejski, Bażantarnia, Srebrny Potok
Mieszkańcy zbierali podpisy ws. Bażantarni. Petycja trafiła na biurko prezydenta Elbląga

  Ponad 3 i pół tysiąca elblążan podpisało się pod sprzeciwem w sprawie budowy ulicy Wschodniej, która ma być początkiem przyszłej obwodnicy wschodniej. Petycja trafiła już...

Zamknij
RadioOlsztynTV