Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz więcej zakażonych trafia do szpitali. Rośnie liczba osób na kwarantannie. Sprawdź najświeższe dane

Fot. PAP/EPA

797 nowych zakażeń koronawirusem i 14 zgonów z powodu COVID-19 – to najnowsze dane ministerstwa zdrowia z ostatniej doby.

Najwięcej zakażeń jest na Mazowszu – 135 i w województwie lubelskim – 122. W pozostałych regionach jest ich poniżej 100. Na Warmii i Mazurach potwierdzono 28 nowych przypadków koronawirusa na ponad 1,5 tysiąca wykonanych testów. Nie było żadnej ofiary śmiertelnej.

W regionie 5 nowych zakażeń było w powiecie elbląskim, 4 w Olsztynie, po 3 w powiatach olsztyńskim i iławskim, po 2 w lidzbarskim, ostródzkim, piskim i Elblągu oraz po jednym zakażeniu w powiatach bartoszyckim, giżyckim, mrągowskim, giżyckim i szczycieńskim.

W szpitalach w całym kraju jest 980 pacjentów covidowych. To o 69 więcej niż wczoraj. 110 pacjentów jest podłączonych do respiratorów. Kwarantanną obecnie objętych jest ponad 84 tysiące osób, czyli prawie 2 tysiące więcej niż poprzedniej doby.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowksa-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, koronawirus, kwarantanna, zakażenia
Krzysztof Kuriata o czwartej fali pandemii: szpitale są uzbrojone po zęby, problemem jest kadra

Warmińsko-mazurska służba zdrowia, sprzętowo jest przygotowana do czwartej fali pandemii lepiej, niż do poprzednich - zapewniał w Porannych Pytaniach Krzysztof Kuriata, dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania...

Zamknij
RadioOlsztynTV