Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz więcej uchodźców z Ukrainy. Pomoc tłumaczy jest nieoceniona

Do regionu z dnia na dzień trafia coraz więcej uchodźców z Ukrainy. Wielu z nich potrzebuje pomocy tłumaczy, a w tym również tłumaczy przysięgłych, a także dokumentacji medycznych. Do kogo mogą zwrócić się po pomoc?

– Tymi ludźmi od razu zajmują się wolontariusze i oni wiedza do kogo się zwrócić w sprawie tłumaczenia. Mamy grupę ludzi, którzy tłumaczą. Zwracają się do nas lekarze, szpitale z różnych zakątków Polski, żeby ich wesprzeć w tłumaczeniach. Jest coś pilnego to zawsze można do mnie zadzwonić pod nr 690 329 118 – mówi Stefan Migus, przewodniczący olsztyńskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce.

Do przyjęcia uczniów z Ukrainy szykują się polskie szkoły. Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia Wspólnota Polska przygotował cykl bezpłatnych webinariów m.in. o podstawach języka ukraińskiego.

Z czym będą mierzyć się nauczyciele z regionu? Ile osób zapisało się na szkolenia? O tym mówiła na antenie Radia Olsztyn Katarzyna Czyżycka, dyrektor programowy Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia Wspólnota Polska.

Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w język, szkoła, nauka, wojna
Ukraina: nie ustają bombardowania miast. Rosjanie strzelają do cywilów i uniemożliwiają ewakuację bezbronnych

W dwunastym dniu inwazji wojska rosyjskie kontynuują ataki rakietowe i bombowe na ukraińskie miejscowości – poinformował w poniedziałek w porannym komunikacie Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy....

Zamknij
RadioOlsztynTV