Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co dalej z oddziałem ginekologiczno-położniczym w Piszu? Do wojewody wpłynął wniosek o zawieszenie działalności

Szpital powiatowy w Piszu

Czy kobiety nie będą mogły rodzić dzieci w Szpitalu Powiatowym w Piszu? Do wojewody wpłynął wniosek o zawieszenie działalności oddziału ginekologiczno-położniczego. Problem leży w zbyt małej liczbie zatrudnionych lekarzy.

Ginekolodzy są obciążeni częstymi dyżurami. Umowy mają tylko do końca stycznia. Nowych nie chcą podpisać, dopóki nie zostaną zatrudnieni dodatkowi lekarze. A to nie jest proste, bo specjalistów brakuje. Złożenie wniosku do wojewody nie przesądza sprawy. Było to niezbędne ze względu na konieczność informowania o zawieszeniu działalności oddziału z miesięcznym wyprzedzeniem.

Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, to oddział ginekologiczno-położniczy w Piszu od 1 lutego przestanie przyjmować pacjentki.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w dzieci, lekarze, zawieszenie, szpital powiatowy w Piszu, Oddział Ginekologiczno - Położniczy, rodzenie, działalność
Zamiast gier komputerowych wizyta w bibliotece. Do końca grudnia trwa akcja „Mała książka-wielki człowiek”

Do końca grudnia rodzice dzieci urodzonych w 2015 roku mogą uczestniczyć w kampanii społecznej Instytutu Książki "Mała książka - wielki człowiek". Akcja ma zachęcić rodziców do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV