Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ciepłownicze inwestycje w Olsztynie, Olecku i Orzyszu. Dofinansowanie pomoże ograniczyć emisję zanieczyszczeń

Fot. Łukasz Węglewski

Trzy warmińsko-mazurskie miasta otrzymają dofinansowanie na infrastrukturę ciepłowniczą. To Olsztyn, Olecko i Orzysz. Pieniądze przekaże Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Olsztyn

Około 3 milionów 400 tysięcy złotych trafi do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Olsztynie. Dzięki modernizacji prawie 3 kilometrów sieci ciepłowniczej oraz instalacji ośmiu indywidualnych węzłów cieplnych poprawi się efektywność dystrybucji ciepła. Całkowity koszt inwestycji to prawie 9 milionów złotych.

Olecko

W Olecku Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej dostanie prawie 8 milionów 900 tysięcy złotych dofinansowania do inwestycji wartej prawie 12 milionów 800 tysięcy. Chodzi o modernizację istniejących sieci. Dzięki niej ograniczone zostaną straty ciepła i zlikwidowana tzw. niską emisja. Zbudowana zostanie prawie 5,5-kilometrowa magistrala ciepłownicza oraz 46 indywidualnych węzłów cieplnych.

Orzysz

Natomiast Zakład Energetyki Cieplnej w Orzyszu zmodernizuje i rozbuduje system ciepłowniczy. Poprawi to efektywność dystrybucji ciepła i zlikwiduje lokalne źródła niskiej emisji. Złoży się na to modernizacja kilkuset metrów sieci ciepłowniczej, wybudowanie około 5,5 kilometra sieci oraz instalacja 22 indywidualnych węzłów cieplnych. Dotacja to prawie 8 milionów 900 tysięcy, a całkowity koszt ma wynieść około 12 milionów 900 tysięcy złotych.

Wszystkie te inwestycje ograniczą emisję zanieczyszczeń powietrza i przyczynią się do redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Fot. Ł. Węglewski

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, OLecko, Mpec, Orzysz
Jest zgoda na wyburzenie dworca PKS w Olsztynie. Kiedy powstanie nowy obiekt?

Wniosek o zgodę na rozbiórkę dworca PKS złożyła firma Retail Provider, która od kilku lat zapowiada budowę centrum handlowo-usługowego. Zezwolenie zostało wydane, ale jeszcze nie jest...

Zamknij
RadioOlsztynTV