Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chciał pobić, ale zabił. Bezdomny, który zabił i okradł innego bezdomnego skazany na 25 lat

25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo bezdomnego w Piszu. Taki wyrok usłyszał przed Sądem Okręgowym w Olsztynie 29-letni Krzysztof F.

Do tragedii doszło w nocy z 28 na 29 stycznia tego roku na klatce schodowej piskiego Szpitala Powiatowego. Sąd uznał, że oskarżony, który także jest bezdomny, działał z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia.

Według ustaleń prokuratury Krzysztof F. miał zadać Cezaremu G. ciosy ręką i szklaną butelką w okolice głowy, od których G. zmarł. Następnie zabrał pokrzywdzonemu z kieszeni 8 złotych.

Krzysztof F. nie przyznał się do winy i wyjaśnił, że feralnego dnia od rana pił alkohol. Wieczorem razem z kolegą poszli do klatki schodowej w piwnicy szpitala. Wtedy wszedł tam nieznany mu mężczyzna. Krzysztof F. tłumaczył, że nieznajomy wyzywał go i uderzył otwartą ręką w nos. Jak zeznał wpadł w szał i zaczął bić Cezarego G. Potem zostawił pokrzywdzonego w szpitalnym zaułku.

Krzysztof F. zapewniał, że jego zamiarem było tylko pobicie i żałuje tego, co się stało. Sąd uznał go jednak za winnego i skazał na 25 lat więzienia. Orzekł także wobec niego terapeutyczny system odbywania kary dla osób z zaburzeniami osobowości i uzależnionych od alkoholu.

Wyrok nie jest prawomocny.

Autor: K.Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, pobicie, kradzież, wyrok, Pisz, bezdomny
Nie będzie kasacji wyroku w głośnej sprawie zgwałcenia tłumaczki. Jeden z ratowników medycznych spędzi w więzieniu 2 lata

Jak poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu Tomasz Koronowski, Sąd Najwyższy oddalił kasację od wyroku. Do zdarzenia, które znalazło finał przed elbląskim sądem, doszło 6 lat...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV