Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie będzie kasacji wyroku w głośnej sprawie zgwałcenia tłumaczki. Jeden z ratowników medycznych spędzi w więzieniu 2 lata

Fot. fotolia

Jak poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu Tomasz Koronowski, Sąd Najwyższy oddalił kasację od wyroku.

Do zdarzenia, które znalazło finał przed elbląskim sądem, doszło 6 lat temu podczas wyjazdu służbowego medyków do Kaliningradu. Kobieta twierdziła, że została zgwałcona przez dwóch ratowników medycznych. Sąd udowodnił winę tylko jednego z nich. Mariusz C. spędzi 2 lata w więzieniu i ma zapłacić pokrzywdzonej 30 tysięcy złotych.

Wyrok sądu pierwszej instancji skazał obu mężczyzn na kary więzienia w zawieszeniu. Pokrzywdzona kobieta nie mogła pogodzić się z takim rozstrzygnięciem. Po apelacji, 2 lata później Sąd Okręgowy uniewinnił Jarosława G., a Mariusza C. skazał na 2 lata więzienia.

Strony ponownie odwołały się. W ubiegłym roku wyrok został utrzymany w mocy, a do Sądu Najwyższego trafiła skarga kasacyjna, która została oddalona na początku października.

Proces od początku odbywał się za zamkniętymi drzwiami. Obaj ratownicy medyczni byli zatrudnieni w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. Stracili pracę zaraz po pierwszym wyroku wydanym przez Sąd Rejonowy w Elblągu w maju 2015 roku.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Elbląg, wyrok, kaliningrad, gwałt, tłumaczka, ratownicy medyczni
„Mamy dwa razy więcej studentów niż zwykle”. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zainaugurowało rok akademicki

Dziewięciu nowych studentów zaczyna studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. Uczelnia uroczyście zainaugurowała nowy rok akademicki. To będzie dobry rok, a zapowiedzią tego jest dobry...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV