Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Centrum Integracji Społecznej w Giżycku już działa

Podpisanie umowy w sprawie powołania Centrum Integracji Społecznej, pomiędzy Gminą Giżycko a miastem Giżycko, gminami Kruklanki, Wydminy i Miłki, zdjęcie Urząd Gminy Giżycko

Piętnaście osób z powiatu giżyckiego rozpoczęło pracę w Centrum Integracji Społecznej w Giżycku.

Placówka działa w mieście od początku roku w dawnej siedzibie Zakładu Usług Komunalnych. Pomoc znajdują tam osoby zagrożone ubóstwem i długotrwale bezrobotne.

– Na początku zajmujemy się integracją społeczną – wyjaśnia dyrektorka Centrum Małgorzata Bogdanowicz:

CIS
00:00 / 00:00

Po terapii społecznej rozpoczyna się zawodowa, a wybrane zostały profesje, na które jest zapotrzebowanie w powiecie giżyckim:

CIS
00:00 / 00:00

 

W tym roku w programie Centrum Integracji Społecznej w Giżycku może wziąć udział 40 osób. 15 rozpocznie zajęcia w marcu, a 10 w kwietniu. Podczas pierwszych dwóch tygodni rekrutacji zgłosiło się jednak 120 chętnych.

Na funkcjonowanie Centrum burmistrz Giżycka i wójtowie gmin Giżycko, Wydminy, Miłki i Kruklanki przeznaczyli około 100 tysięcy złotych. Tyle samo w tym roku placówka musi zarobić.

(kpias/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, cis
Gmina Giżycko broni się przed farmami wiatrowymi

Gmina Giżycko zleciła opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który ma uniemożliwić na jej terenie powstanie farm wiatrowych. Plan ma być opracowany za 1,5 roku i obejmie...

Zamknij
RadioOlsztynTV