Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Były grabarz skazany. Był oskarżony o próbę ograbiania grobów i znieważenie zwłok

Fot. T. Owczarek

31-letni elblążanin, Marek K. został skazany na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności za usiłowanie ograbienia grobów i znieważenie zwłok. Ma też 5-letni zakaz wykonywania zawodu grabarza.

Sprawa toczyła się od 2022 roku, kiedy to Prokuratura Okręgowa w Gdańsku postawiła zarzuty byłemu pracownikowi elbląskiej firmy pogrzebowej Charon. Uzasadnienie wyroku ogłosiła sędzia Sądu Rejonowego w Elblągu Sylwia Kamola.

Jeżeli chodzi o podstawę przyjęcia odpowiedzialności oskarżonego za oba zarzucane mu czyny, to sąd przyjął jako wiarygodne i miarodajne zeznania pana Eryka. Chciałabym podkreślić, że sąd ocenia zeznania tylko w tym zakresie, w jakim odnoszą się one do tych dwóch czynów. Uznając je za wiarygodne, sąd miał na uwadze także to, że były one niesprzeczne z pozostałymi dowodami w tej sprawie. W kwestii pochówku w miejscowości Marwałd sąd zdaje sobie sprawę z tego, że było tam „słowo przeciwko słowu”. Była w tej sprawie przesłuchana również rodzina zmarłego i oni potwierdzili przebieg wydarzeń

– powiedziała.

Prokurator wnosił o karę w zawieszeniu. Sędzia Sylwia Kamola odrzuciła wniosek i wskazała, że mężczyzna został skazany w październiku ubiegłego roku w Sądzie Rejonowym w Braniewie na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata za ograbienie 32 miejsc spoczynku na cmentarzu w Wilczętach.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: T. Owczarek
Redakcja: A. Niebojewska

Jest oskarżony o próbę okradania grobów i znieważenie zwłok. Były grabarz stanął przed sądem

Więcej w sąd, Elbląg, wyrok, znieważenie zwłok
M. Missan: będę robił wszystko, żeby was nie zawieść

Michał Missan z Koalicji Obywatelskiej został nowym prezydentem Elbląga. Zastąpi on na tym stanowisku obecnego włodarza miasta Witolda Wróblewskiego. Kandydat Koalicji Obywatelskiej w drugiej turze uzyskał...

Zamknij
RadioOlsztynTV