Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

M. Missan: będę robił wszystko, żeby was nie zawieść

M. Missan. Fot. P. Getka

Michał Missan z Koalicji Obywatelskiej został nowym prezydentem Elbląga. Zastąpi on na tym stanowisku obecnego włodarza miasta Witolda Wróblewskiego.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej w drugiej turze uzyskał 57,92% głosów. Jego konkurent – Andrzej Śliwka zdobył 42,08% poparcia.

Po ogłoszeniu wyników Michał Missan zapewnił, że zrealizuje obietnice wyborcze.

Jest duża satysfakcja. Wszystkim serdecznie dziękuję. Będę robił wszystko, żeby was nie zawieść. Najprawdopodobniej 6 maja będzie ślubowanie. To, co obiecałem w programie, jest do zrobienia w ciągu jednej kadencji. Wspólnie będziemy to realizować

– dodał.

Michał Missan był także lepszy od Andrzeja Śliwki w pierwszej turze wyborów. O fotel prezydenta Elbląga ubiegali się również Paweł Rodziewicz, Sławomir Malinowski i Stefan Rembelski – jednak ci kandydaci nie uzyskali odpowiedniej liczby głosów, aby znaleźć się w drugiej turze.

Dwa tygodnie temu w Elblągu poznaliśmy nową radę miasta. W jej składzie znalazło się piętnastu radnych Koalicji Obywatelskiej oraz dziesięciu z Prawa i Sprawiedliwości.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. J. Sulecki

Redakcja: Ł. Sadlak/B. Świerkowska-Chromy

Więcej w Elbląg, wybory
Piotr Sarnacki o sprawnym głosowaniu i błyskawicznym liczeniu głosów w regionie

Głosowanie przebiegło bardzo sprawnie. Liczenie głosów zakończyło się dziś nad ranem. Tak olsztyńska delegatura Krajowego Biura Wyborczego podsumowała drugą turę wyborów samorządowych w województwie warmińsko-mazurskim. Nowych...

Zamknij
RadioOlsztynTV