Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Budżet i bezrobocie w regionie tematami sesji sejmiku województwa

fot. Przemysław Getka

Budżet samorządu i bezrobocie w regionie – o tym dyskutowali radni podczas sesji sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Zaakceptowali przygotowaną wcześniej ocenę sytuacji na rynku pracy w pierwszy półroczu 2022 roku i działania, które zostały podjęte, żeby był na jak najlepszym poziomie.

24 radnych było za przyjęciem uchwały, a jedna osoba nie głosowała. – Regionalne wyniki są bardzo optymistyczne – uważa Dariusz Rudnik, radny PiS.

Prognozy drugiej połowy roku sprawiają, że miejsca pracy, które nazywamy sezonowymi ubywają z rynku pracy. Niemniej wydaje się, że nie wpłynie w jakiś większy sposób na obniżenie stopy bezrobocia. W warunkach kryzysu wywołanego pandemią i wojną w Ukrainie, to są naprawdę rewelacyjne wyniki.

00:00 / 00:00

Na inny problem zwraca uwagę Stanisław Gorczyca, przewodniczący klubu radnych Koalicja Obywatelska.

Niepokojący jest odsetek ludności nieczynnej zawodowo. Te wskaźniki, że jest niski poziom bezrobocia, niczego o stanie gospodarski nie mówią.

00:00 / 00:00

Według danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy poziom bezrobocia w regionie jest historycznie niski. Najwięcej osób nie ma pracy na północy województwa – w powiatach graniczących z obwodem kaliningradzkim.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w region, bezrobocie, radni, sejmik województwa, budżet samorządu
Radni PiS pytają o obwodnice i kolej. Czy uda się zrealizować inwestycje?

Co z obwodnicami Kętrzyna i Nidzicy? Radni sejmiku województwa z klubu Prawa i Sprawiedliwości twierdzą, że zarząd województwa chce zrezygnować z tych inwestycji. Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV