Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bp Janusz Ostrowski: Jeżeli można manifestować największe głupoty, to chrześcijanie mogą manifestować swoją radość

Biskup Janusz Ostrowski

Radość, którą niesiemy dziś po ulicach naszych miast musi wynikać z naszej wiary – przekonywał w Porannych pytaniach biskup Janusz Ostrowski, biskup pomocniczy warmiński.

W ten sposób odniósł się do organizowanych dziś w ponad 850 miejscowościach Orszaków Trzech Króli w uroczystość Objawienia Pańskiego, obchodzoną w Kościele rzymskokatolickim. Orszaki są przedstawieniem istoty naszej wiary – mówił biskup Janusz Ostrowski.

To manifestacja radości (…). Radujemy się z tego, że Bóg stał się człowiekiem. Radość ta jest również manifestacją naszej wiary (…) . Marsze trzech króli są manifestacją naszej radości, która jest manifestacją naszej wiary.

Chrześcijanie, jak wszyscy ludzie, mają potrzebę manifestowania tego, co jest dla nich najważniejsze – mówił w Porannych pytaniach biskup Janusz Ostrowski.

Jeżeli we współczesnym świecie można manifestować największe głupoty i nie można tego krytykować, to dlaczego chrześcijanie nie mogą w naturalny sposób manifestować swojej radości, która wypływa z naszej wiary. To jest oczywiste dla każdego kto nie myśli w sposób bardzo ciasny. A ten kto myśli negatywnie: czyli moje jest ważniejsze a inne trzeba odrzucić to sam zaprzecza swoim tezom.

Na Warmii i Mazurach Orszaki Trzech Króli, czyli tradycyjne jasełka, są organizowane w 49 miastach. Ten największy przejdzie ulicami Olsztyna.

Posłuchaj porannych pytań

00:00 / 00:00

Biskup Janusz Ostrowski. Fot. P. Getka

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za M.Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Trzech Króli, kościół, wiara, orszak
Jasełkowe pochody organizuje prawie 900 miejscowości w Polsce i za granicą. Na Warmii i Mazurach będzie 49 orszaków

Orszak Trzech Króli zaliczany jest do największych ulicznych jasełek na świecie. W ubiegłym roku w całej Polsce wzięło w nich udział około miliona 200 tysięcy osób....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV