DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro

Bolesna porażka Stomilu Olsztyn w meczu z Wigrami Suwałki

Stomil Olsztyn – Wigry Suwałki. Fot. stomilolsztyn.com

Stomil Olsztyn przegrał na własnym stadionie z Wigrami Suwałki 0:3. Porażka jest tym bardzie dotkliwa, że goście w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku.

Stomil do tego spotkania przystąpił podbudowany zwycięstwem 4:3 w Mławie z Mławianką i awansem do kolejnej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Wigry to beniaminek III ligi, który po 6. kolejkach nie doznał jeszcze żadnej porażki.

Wigry objęły prowadzenie w 17. minucie po dobrze wykonanym rzucie wolnym przez Kacpra Głowickiego. W 33. minucie goście prowadzili już 2:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Głowicki. W 58. minucie na tablicy wyników widniał już wynik 3:0, a gola dla gości strzelił najbardziej doświadczony zawodnik na boisku Maciej Makuszewski. Stomil miał kilka okazji do zmiany wyniku, jednak brakowało mu skuteczności.

Bramki: 0:1 – 17′ Głowicki (Wigry Suwałki), 0:2 – 33′ Kacper Głowicki, (Wigry Suwałki), 58′ Maciej Makuszewski (Wigry Suwałki),

Kartki Stomil Olsztyn: 50′ Eryk Kosek (żółta), 66′ Jakub Fronczak (żółta), 70′ Piotr Jakubowski

Skład Stomilu: 1. Łukasz Jakubowski – 14. Eryk Kosek (56′ Bałdyga), 15. Piotr Jakubowski, 4. Paweł Flis, 21. Mateusz Jońca – 19. Denis Gojko (80′ Sokół), 10. Karol Żwir, 28. Piotr Łysiak, 26. Jakub Fronczak  – 18. Jakub Karpiński (56′ Pajdak), 7. Tamaz Babunadze (86’Kaisei)

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za stomilolsztyn.com

Więcej w piłka nożna
W piłkarskiej IV lidze błyszczy beniaminek. Jak radzą sobie inni?

Za nami kolejna kolejka forBET IV Ligi. Jak sobie radzą czwartoligowcy? Rewelacyjny start sezonu notuje beniaminek Start Nidzica. Podopieczni Czesława Żukowskiego po czterech kolejkach, jako jedyni w...