Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania z Mrągowa. Radio Olsztyn było nad jeziorem Juno

Jezioro Juno. Fot. Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos”

Radio Olsztyn odwiedziło dziś Mrągowo. Byliśmy nad jeziorem Juno. W ten weekend odbywają się tu pierwsze regaty na nowym akwenie – Siwik Holiday Cup 2019.

Impreza jest pierwszą eliminacją tegorocznych Żeglarskich Grand Prix Mrągowa oraz Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

Mrągowskie Towarzystwo Regatowe “Czos” już po raz szósty organizuje cykl regat pod nazwą Żeglarskie Grand Prix Mrągowa. To wydarzenie co roku przyciąga kilkuset żeglarzy i kilka tysięcy kibiców. W tym roku, w ramach Grand Prix, organizowane są pierwsze, historyczne regaty na nowym akwenie – jeziorze Juno. To właśnie one będą jednocześnie otwarciem sezonu dla Pucharu Polski jachtów kabinowych.

Regaty zostaną rozegrane w formie 5 etapów – 4 eliminacyjnych oraz 1 – finałowego. W eliminacjach zawodnicy wystartują w wyścigach krótkich i długodystansowych, za wyjątkiem regat finałowych, w których odbędą się tylko wyścigi krótkie. Zawody rozgrywane będą z podziałem na jachty kabinowe, otwartopokładowe, Mariner 600, OPEN oraz żeglarzy niepełnosprawnych. Do finału awansuje po 2 najlepszych sterników z klasy oraz trzeci sternik z najbardziej licznej klasy.

Zwycięzca Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa otrzymuje automatyczny awans do Ogólnopolskich Regat o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego.

Jak podkreślają organizatorzy, celem regat jest nie tylko  Żeglarskie Grand Prix, ale również integracja środowiska żeglarskiego.

Żeglarskie Grand Prix Mrągowa to nie tylko czas rywalizacji na wodzie. To również miejsce wielu spotkań i wydarzeń kulturalnych. Od początku cyklu inicjatorzy tej imprezy organizują dodatkowe konkurencje sportowe, koncerty, a także spotkania z ludźmi sportu i kultury. To także okazja do spotkania z tradycją i etyką żeglarską.

Cieszymy się, że po roku nieobecności ponownie możemy gościć żeglarzy na co dzień startujących w Pucharze Polski Jachtów Kabinowych. W tym sezonie zamierzamy wzbogacić naszą imprezową formułę by zachęcić do uczestnictwa nowych żeglarzy i kibiców. Jedną z takich inicjatyw jest powołanie klasy Mariner 600 – mamy do dyspozycji 10 monotypowych łodzi, z których każdy może skorzystać i wypożyczyć. Żeglarze, którzy nie mają obecnie własnej łodzi, muszą więc poszukać jakiegoś nowego argumentu wzbraniającego ich przed startem ­– podsumowuje Mateusz Kossakowski – Prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”.

Program regat

Piątek 10 maja – Mercedes Club
16.30 – 19.30 – Zapisy do regat
19.30 – Ognisko powitalne

Sobota 11 maja – Mercedes Club
8.00 – 10.30 – Zapisy do regat
9.00 – 14.00 – Studio Polskiego Radia Olsztyn na Junie
11.00 – Uroczyste otwarcie regat
11.15 – Odprawa sterników
12.15 – Start do regat
18.00 – Kolacja żeglarska

Niedziela 12 maja – Mercedes Club
Start do regat według komunikatu sędziego
15.00 – Oficjalne zakończenie regat

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

Fot. Dorota Grzymska

 

Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żeglarstwo
Rozpoczyna się Żeglarskie Grand Prix Mrągowa. „Chcemy pokazać nowe oblicze miasta”

Mrągowskie Towarzystwo Regatowe "Czos" już po raz szósty organizuje cykl regat pod nazwą Żeglarskie Grand Prix Mrągowa. Będzie to otwarcie sezonu dla Pucharu Polski jachtów kabinowych....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV