Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 26.09.2022

Fot. pixabay.com

Odliczanie do urodzin Radia Olsztyn, „Aktywni Błękitni. Szkoła Przyjazna Wodzie”, oraz styl vintage to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

Już w najbliższą niedzielę 70. urodziny Radia Olsztyn. Z tej okazji Dominik Chowaniec pokazuje kolejną odsłonę pracy w naszej Rozgłośni.

00:00 / 00:00

Rozpoczął się nabór szkół z województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego chętnych do udziału w projekcie „Aktywni Błękitni. Szkoła Przyjazna Wodzie”. To trzecia edycja realizowanego przez Wody Polskie programu edukacyjnego. O szczegółach inicjatywy mówiła Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz, rzecznik prasowy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

A dlaczego warto brać udział w tym projekcie? O tym mówiła Justyna Matelak, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 8 przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Giżycku, która brała udział w poprzedniej edycji projektu.

00:00 / 00:00

Dbanie o środowisko i bycie eko jest modne. Coraz częściej robimy zakupy bardziej świadomie i nie kupujemy bez potrzeby. Rezygnujemy z tanich nowych ubrań, które po kilku praniach nadają się już tylko do wyrzucenia na rzecz starych – a może vintage – z historią, niepowtarzalnych. O tym co można wyjąć z szaf mam, babć lub znaleźć w sklepach z używaną odzieżą można mówić wiele. Miłośnicy mody z drugiej ręki mieli okazję do spotkania na Targach Olsztyn w stylu Vintage.

Co takiego jest w starych ubraniach, że coraz więcej osób interesuje się takimi inicjatywami? O tym mówiła Adrianna Surowik, kreatorka wizerunku i organizatorka targów.

00:00 / 00:00

Że przybywa osób, które chętnie kupują ubrania „z drugiej ręki” potwierdza także Ada Guska, która prowadzi sklep online z używaną odzieżą.

00:00 / 00:00

Innym, aktualnym trendem na niewyrzucanie ubrań jest ich przerabianie. O swoim małym biznesie opowiadała Zuzanna Łabaj z Olsztyna.

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Niebojewska za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ubrania, Bliższe spotkania
Bliższe Spotkania – 22.09.2022

Odliczanie do urodzin Radia Olsztyn, Adapciak oraz Państwowa Inspekcja Pracy to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz. Za 10...

Zamknij
RadioOlsztynTV