Bliższe Spotkania – 26.09.2022
Odliczanie do urodzin Radia Olsztyn, „Aktywni Błękitni. Szkoła Przyjazna Wodzie”, oraz styl vintage to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.
Już w najbliższą niedzielę 70. urodziny Radia Olsztyn. Z tej okazji Dominik Chowaniec pokazuje kolejną odsłonę pracy w naszej Rozgłośni.
Rozpoczął się nabór szkół z województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego chętnych do udziału w projekcie „Aktywni Błękitni. Szkoła Przyjazna Wodzie”. To trzecia edycja realizowanego przez Wody Polskie programu edukacyjnego. O szczegółach inicjatywy mówiła Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz, rzecznik prasowy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku.
A dlaczego warto brać udział w tym projekcie? O tym mówiła Justyna Matelak, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 8 przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Giżycku, która brała udział w poprzedniej edycji projektu.
Dbanie o środowisko i bycie eko jest modne. Coraz częściej robimy zakupy bardziej świadomie i nie kupujemy bez potrzeby. Rezygnujemy z tanich nowych ubrań, które po kilku praniach nadają się już tylko do wyrzucenia na rzecz starych – a może vintage – z historią, niepowtarzalnych. O tym co można wyjąć z szaf mam, babć lub znaleźć w sklepach z używaną odzieżą można mówić wiele. Miłośnicy mody z drugiej ręki mieli okazję do spotkania na Targach Olsztyn w stylu Vintage.
Co takiego jest w starych ubraniach, że coraz więcej osób interesuje się takimi inicjatywami? O tym mówiła Adrianna Surowik, kreatorka wizerunku i organizatorka targów.
Że przybywa osób, które chętnie kupują ubrania „z drugiej ręki” potwierdza także Ada Guska, która prowadzi sklep online z używaną odzieżą.
Innym, aktualnym trendem na niewyrzucanie ubrań jest ich przerabianie. O swoim małym biznesie opowiadała Zuzanna Łabaj z Olsztyna.
Redakcja: A. Niebojewska za D. Kucharzewska