Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 22.09.2022

Odliczanie do urodzin Radia Olsztyn, Adapciak oraz Państwowa Inspekcja Pracy to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

Za 10 dni urodziny Radia Olsztyn. Z tej okazji Dominik Chowaniec pokazuje kolejną odsłonę pracy w naszej rozgłośni.

00:00 / 00:00

Zbliża się październik i nowy rok akademicki. Wielu młodych ludzi rozpocznie nowy etap edukacji w stolicy naszego regionu. Aby ułatwić im start, do piątku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim potrwa Adapciak. To obóz dla przyszłych studentów, na którym poznają kampus, uczelnię i miasto. Uczestniczy w nim 80 osób. Najwięcej młodych ludzi podejmie studia na wydziałach prawa i medycyny weterynaryjnej.

Z jakimi emocjami zaczynają nowy etap życia i edukacji?

00:00 / 00:00

Nowi studenci w razie potrzeby mogą liczyć na wsparcie w swoich uczelniach – mówi prorektor ds. studenckich UWM dr hab. Sławomir Przybyliński.

00:00 / 00:00

A młodzi ludzie korzystają z okazji i uczestniczą w Adapciaku z kilku ważnych powodów.

00:00 / 00:00

Żniwa, to okres intensywnych prac polowych. Ciężka i wielogodzinna praca na polu wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami, które mogą zagrażać zdrowiu lub życiu rolnika oraz osób pomagających w pracach polowych, w tym dzieci.

O przyczynach wypadków w rolnictwie i profilaktyce mówił dr Łukasz Sztych, zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Niebojewska za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w student, PIP, Bliższe spotkania
Bliższe Spotkania – 21.09.2022

Odliczanie do urodzin Radia Olsztyn, depresja oraz apiterapia to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciej Świniarski. Coraz bliżej do 2...

Zamknij
RadioOlsztynTV