Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 20.01.2021

Fot. Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Koronawirus – szczepienia, jak oszczędzać w czasie pandemii oraz absurdy drogowe na Warmii i Mazurach to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Na Warmii i Mazurach prawie 19 tysięcy osób zostało zaszczepionych przeciw COVID-19. Wkrótce szczepieni będą seniorzy. Na razie trwają zapisy na szczepienie osób, które ukończyły 80 lat, a już w najbliższy piątek będą mogli rejestrować się seniorzy, którzy ukończyli 70. rok życia. Obecnie szczepieni są mieszkańcy domów opieki społecznej. W regionie w 52 domach opieki społecznej przebywa około 3800 seniorów.

O rejestracji na szczepienia mówił Andrzej Zakrzewski, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Olsztynie.

00:00 / 00:00

A o e-rejestracji i udogodnieniach mówił Robert Lesiński.

00:00 / 00:00

Wiele osób ma wątpliwości – szczepić się czy nie. Takich wątpliwości nie miał Marcin Woźniak, fizjoterapeuta z Olsztyna, który zachęca wszystkich niezdecydowanych do zaszczepienia się przeciw COVID-19.

00:00 / 00:00

Według danych Komisji Nadzoru Finansowego depozyty gospodarstw domowych na koniec września 2020 r. wynosiły około 987 mld złotych. Oznacza to wzrost oszczędności o ponad 10 procent w porównaniu z końcem trzeciego kwartału 2019 roku.

Jednak oszczędzanie, to bardzo trudna sztuka. Jak nauczyć i zachęcić do tego – także najmłodszych – radziła Anna Karpiak-Olszewska z Narodowego Banku Polskiego w Olsztynie.

Absurdy na rondach i skrzyżowaniach, wykluczające się znaki, dziwne nakazy i zakazy – polscy kierowcy nie mają łatwo. Drogowcy starają się ułatwić jazdę kierowcom, jednak w wielu przypadkach te udogodnienia nie idą w parze z funkcjonalnością.

Gdzie najwięcej problemów mają kierowcy w stolicy Warmii i Mazur? O „szczególnych” rondach w Olsztynie mówili Iza i Maciek.

00:00 / 00:00

A co sądzi o tych rondach i innych „ciekawych” miejscach Krzysztof Żuk, przewodniczący Stowarzyszenia Instruktorów Nauki Jazdy (LIVE)?

00:00 / 00:00

Na temat absurdów drogowych w Olsztynie wypowiedzieli się także nasi Słuchacze.

00:00 / 00:00

 

D. Kucharzewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszczędzanie, szczepionka, koronawirus
Coraz więcej pensjonariuszy i pracowników DPS-ów zaszczepionych przeciwko COVID-19. Sprawdź najświeższy bilans

Szczepienia podopiecznych i personelu Domów Pomocy Społecznej na Warmii i Mazurach nabierają tempa. Do tej pory pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 otrzymało ponad 1090 pensjonariuszy i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV