Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz więcej pensjonariuszy i pracowników DPS-ów zaszczepionych przeciwko COVID-19. Sprawdź najświeższy bilans

Fot. PAP/EPA/Orestis Panagiotu

Szczepienia podopiecznych i personelu Domów Pomocy Społecznej na Warmii i Mazurach nabierają tempa.

Do tej pory pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 otrzymało ponad 1090 pensjonariuszy i prawie 800 pracowników DPS-ów w regionie – mówi Krzysztof Guzek, rzecznik warmińsko-mazurskiego urzędu wojewódzkiego

00:00 / 00:00

Na Warmii i Mazurach do tej pory zaszczepiono

  • 798 pracowników DPS w 38 domach
  • 1091 mieszkańców DPS w 24 domach

Wtorek, 19 stycznia 2021 roku

  • 145 pracowników DPS w 12 domach
  • 657 mieszkańców DPS w 17 domach

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 roku

  • 653 pracowników DPS w 33 domach
  • 434 mieszkańców DPS w 12 domach

Ruszyły szczepienia pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej w Elblągu i Bogaczewie

Z kolei mieszkańcy gminy Morąg, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć na szczepienie przeciwko koronawirusowi, mogą liczyć na dowóz zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Trzeba jednak spełnić kilka warunków – posiadać orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy lub samodzielnej egzystencji, pierwszą grupę inwalidzką albo być osobą samotną, której nie może pomóc rodzina czy sąsiedzi.

Pracownicy MOPS-u weryfikują osoby, które chcą skorzystać z dowozu i dopiero po pozytywnej ocenie następuje kwalifikacja. Ustalamy datę oraz godzinę i w tym dniu dana osoba zostanie dowieziona do wskazanego punktu szczepień, czyli punktu, w którym ma już wyznaczoną wizytę. Transport będzie się odbywał w warunkach sanitarnych i z zachowaniem wszystkich aktualnie obowiązujących norm bezpieczeństwa. Jeszcze raz przypominam – bardzo proszę, aby chęć dowozu zgłaszały wyłącznie osoby, które mają wyznaczony termin szczepienia

– mówi Alina Witkowska.

00:00 / 00:00

Szczegółowe informacje o tym, kto może skorzystać z dowozu do punktu szczepień można uzyskać dzwoniąc na infolinię o numerze 508 324 202 – od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15.

Również gminy z powiatu elbląskiego i braniewskiego dowiozą mieszkańców na szczepienie. Z tej możliwości mogą skorzystać osoby starsze nieposiadające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień, a także mieszkańcy posiadający pierwszą grupę inwalidzką oraz mający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym.

Gminy są przygotowane do tego zadania. Co więcej, każda z gmin przygotowała własną infolinię dla mieszkańców. Mogą pod nią zadzwonić osoby, które będą chciały skorzystać z transportu na szczepienie. W powiecie braniewskim jest osiem punktów szczepień, natomiast w powiecie elbląskim dziewięć.

Od 15 stycznia na szczepienie przeciw COVID-19 rejestrują się seniorzy powyżej 80. roku życia. W piątek 22 stycznia ruszy rejestracja osób powyżej 70. roku życia. Zgodnie z zapowiedzią szczepienie wszystkich seniorów powyżej 70. roku życia ma ruszyć 25 stycznia.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/A. Dybcio za K.Piasecka/UW/M.Stankiewicz/M. Wiśniewska/A. Pastuszka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienia, seniorzy, szczepionka, dps, koronawirus
W czterech szpitalach w regionie trwają szczepienia drugą dawką preparatu przeciw COVID-19

W szpitalach województwa warmińsko-mazurskiego, które w grudniu rozpoczęły szczepienia personelu przeciwko COVID-19, podawane są drugie dawki szczepionki. Według informacji z tych placówek, szczepienia przebiegają zgodnie z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV