Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 05.03.2020

Segregacja śmieci oraz zawody przyszłości to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Gosia Sadowska.

Według badań ARC Rynek i Opinia oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu około 66 procent Polaków deklaruje segregowanie śmieci, ale tylko kilkanaście procent badanych wie, jak to robić poprawnie. Jak segregować śmieci wyjaśniał dr inż. Sławomir Kasiński z Wydziału Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

W Stanach Zjednoczonych co roku wyrzuca się około dwóch miliardów sztuk odzieży. Co zrobić ze starymi zużytymi ubraniami lub takimi, które nam się znudziły radziła Agata Bałdyga, olsztyńska stylistka.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Do kontenera na szkło przy blokach przy Pstrowskiego ktoś wyrzucił odpady zmieszane. Firma odbierająca śmieci zgłosiła to ratuszowi, a ten wszczął postępowanie administracyjne, które może skończyć się karami dla mieszkańców. O odpowiedzialności zbiorowej za niesegregowanie odpadów mówił Zdzisław Zdanowski, dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miasta w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

Rynek pracy podlega ciągłym przeobrażeniom. Na Warmii i Mazurach najczęściej poszukiwani są pracownicy branży budowlanej, kierowcy autobusów, pielęgniarki i położne, lekarze, spawacze, ślusarze, fryzjerzy, operatorzy i mechanicy maszyn. O bezrobociu w regionie oraz zawodach nadwyżkowych, deficytowych i przyszłościowych mówił Wiesław Drożdżyński, wicedyrektor ds. Rynku Pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Posłuchaj rozmowy

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/D.Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odpady, segregacja, praca, odzież, śmieci
Naklejki zamiast kolorowych pojemników. W Ełku nie będzie specjalnych kontenerów do segregacji śmieci

Przez najbliższe dwa lata nie będzie specjalnych kontenerów do segregacji odpadów, nie znane są również stawki za wywóz śmieci. Na spotkaniu w Urzędzie Miasta w Ełku...

Zamknij
RadioOlsztynTV