Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Naklejki zamiast kolorowych pojemników. W Ełku nie będzie specjalnych kontenerów do segregacji śmieci

Przez najbliższe dwa lata nie będzie specjalnych kontenerów do segregacji odpadów, nie znane są również stawki za wywóz śmieci. Na spotkaniu w Urzędzie Miasta w Ełku władze poinformowały o zasadach gospodarki odpadami.

Zamiast kolorowych pojemników będą naklejki – mówi naczelnik wydziału mienia komunalnego Cezary Winkler. Zakup kolorowych kontenerów do każdej grupy odpadów, to dodatkowe koszty, a ratusz chciał, by było one jak najniższe. Na razie właściciele posesji nakleją na dotychczasowe kontenery odpowiednie naklejki.

Na początku nie będzie kar za wrzucenie odpadów zmieszanych – zapowiedział prezydent miasta Tomasz Andrukiewicz. Chodzi o to, żeby przede wszystkim edukować mieszkańców, a nie karać. Trzeba dać im czas na przyzwyczajenie się do nowych zasad.

Ełczanie zaczną segregować śmieci od 1 lipca. Pod koniec marca rozstrzygnięty zostanie przetarg na wywóz odpadów i wówczas będzie można ustalić odpowiednie ceny.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w segregacja, śmieci, segregacja śmieci
Plastikowe butelki, opony, a nawet… zepsute jajka. Ponad sto osób zatrzymanych za śmiecenie w olsztyńskich lasach

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie podsumowała miniony rok. Straż Leśna zatrzymała ponad sto osób, które wyrzucały śmieci w lesie. Wykrywalność była o prawie połowę większa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV