Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Biskup Jacek Jezierski zaapelował o szczepienie się przeciw COVID-19

Fot. P. Getka

Biskup elbląski Jacek Jezierski zaapelował do wiernych swojej diecezji, by uprzedzić nową falę epidemii i poddać się szczepieniom przeciw COVID-19. – One osłabiają uderzenie choroby – zaznaczył.

Apel bp. Jezierskiego o potrzebie zaszczepienia przeciw COVID-19 opublikowano na stronie internetowej diecezji elbląskiej i na jej profilu w mediach społecznościowych.

Hierarcha zaznaczył w swoim apelu, że jest prawdopodobne, iż nadejdzie kolejna fala epidemii COVID-19.

Koronawirus doświadczył już mocno nasze społeczeństwo. Dlatego zachęcam, aby uprzedzić nową falę epidemii i poddać się szczepieniom. One osłabiają uderzenie choroby

– napisał.

Pan Bóg dał nam czas życia na ziemi, na pracę, twórczość, wspólnotę rodzinną. Jednak nasze życie jest kruche. Przez niezachowanie zaleceń lekarzy narażamy się na jego przedwczesną utratę. Apeluję więc do wszystkich niezaszczepionych: nie rezygnujcie ze szczepień!

– podkreślił.

Biskup przypomniał, że po II wojnie światowej szczepienia przeciw gruźlicy miały charakter powszechny.

W ten sposób występowalność tej choroby została mocno ograniczona. Dzisiaj również potrzebna jest odporność naszego pokolenia wobec koronawirusa

– podkreślił.

Diecezja elbląska jest jedną z trzech diecezji obrządku rzymskiego przynależnych do metropolii warmińskiej, liczy około 405 tys. wiernych.

Według najnowszych danych w Polsce wykonano dotąd ponad 33,4 mln szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych, czyli jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson lub dwoma dawkami preparatów firm Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca, jest ponad 16,7 mln osób.

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Diecezja Elbląska, Biskup Jacek Jezierski, COVID-19
Ponad 16,7 mln osób w Polsce jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19

W Polsce wykonano ponad 33,4 mln szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest ponad 16,7 mln osób. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że osoby, które miały...

Zamknij
RadioOlsztynTV