Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Bez Klapsa”. Arka zaprasza rodziców na warsztaty

Z badań przeprowadzonych na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka wynika, że około 25 procent Polaków nie wie, że od 2010 roku w naszym kraju obowiązuje prawny zakaz bicia dzieci. Jak więc wychowywać dzieci stawiając granice bez przemocy fizycznej?

Olsztyńskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinie Arka organizuje na bezpłatne warsztaty dla rodziców „Bez Klapsa”. Jak mówił Tomasz Sztachelski, prezes Arki, wychowanie bez przemocy nie oznacza wychowania bezstresowego. Chodzi o umiejętność słuchania swoich dzieci i odczytywania ich emocji.

00:00 / 00:00

Dobry rodzic jest także w zgodzie z sobą. Odczuwając złość, smutek albo euforię pokazuje dziecku jak radzić sobie z różnymi emocjami. Warsztaty są bezpłatne i potrwają sześć tygodni. Zainteresowanie okazało się tak duże, że już teraz Arka planuje utworzenie kolejnych grup warsztatowych.

Autor: I. Malewska
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w dzieci, przemoc, warsztaty
Bliższe Spotkania – 17.10.2022

  Wychowanie dzieci bez przemocy oraz turystyka to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciej Świniarski. Z badań przeprowadzonych na zlecenie...

Zamknij
RadioOlsztynTV