Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Będzie więcej łóżek dla pacjentów z COVID-19 w Elblągu

Fot. Adobe Stock

W tym tygodniu Szpital Miejski w Elblągu zwiększy o kolejnych czterdzieści liczbę łóżek dla pacjentów z covidem.

Teraz jest ich już 69, w tym 10 do leczenia najciężej chorych pod respiratorami. Wojewoda warmińsko- mazurski polecił, żeby do 20 listopada w placówce powstało w sumie 239 łóżek do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem.

Wciąż poszukiwani są lekarze i pielęgniarki do pracy na tych oddziałach. Szpital w Elblągu ma sprzęt, konieczne środki ochrony osobistej i zapewnione pieniądze na zakup wszystkiego, co jest potrzebne dla bezpiecznego leczenia chorych i ochrony personelu. Lada moment będą do dyspozycji kolejne stanowiska z respiratorami. Ale do ich obsługi brak fachowców. To czego potrzebujemy to personel, personel i jeszcze raz personel – tłumaczy Małgorzata Adamowicz, rzecznik szpitala.

Wojewoda warmińsko-mazurski skierował do elbląskiego szpitala 24 osoby, ponad 20 z nich odpowiedziało gotowością do podjęcia tam pracy – informuje jego rzecznik prasowy Krzysztof Guzek. Szpital Miejski dał też własne ogłoszenie o poszukiwaniu lekarzy i pielęgniarek na oddziały covidowe. Dziś w Szpitalu Miejskim w Elblągu jest 59 pacjentów, wykorzystane są wszystkie łóżka intensywnej opieki medycznej.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital miejski w Elblągu, łózka, koronawirus
Terytorialsi pomagają medykom. Obsługują część punktów pobierania wymazów

Ponad 25 tysięcy wymazów do badań na obecność koronawirusa pobrali już w regionie żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Wspierają w ten sposób służby medyczne. Terytorialsi organizują punkty...

Zamknij
RadioOlsztynTV